Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Les Innocentes (Arte): Prawdziwa historia filmu Anne Fontaine

Les Innocentes (Arte): Prawdziwa historia filmu Anne Fontaine

Został wydany w 2016 roku, Niewinni ludzie Podpisał reżyser Anna Fontaine, Już w pochodzeniu Coco przed Chanel. Na swój piętnasty film wybrała dramat historyczny inspirowany prawdziwą historią… Magdalena PoliakFrancuska pielęgniarka i bojowniczka ruchu oporu podczas II wojny światowej. Pomysł adaptacji podarowano Anne Fontaine Filipa Maynella, bratanek Madeleine Polac, który w swoich pamiętnikach odkrył ten ważny epizod ze swojego życia. Reżyser czerpie więc z niej inspiracje do swojego filmu Niewinni ludzie. aktorka Le de lag Został wybrany do roli głównej i został zaproszony Matylda Beaulieu W filmie fabularnym. Choć wiele elementów zostało w filmie zmienionych, historia jest piękna i stanowi dobrą ekranizację życia i odwagi Madeleine Poliak, kobiety, która w 1945 roku z narażeniem życia pomagała polskim osobom zakonnym.

Wychować niezależną kobietę

Madeleine Jean Marie Polac Miała trzy i pół roku, gdy jej ojciec zginął w bitwie pod Verdun w 1916 roku. Po wyroku sądu wyszła za mąż za swojego starszego brata. Anna Maria Powierzono je babci w Villeneuve-sur-Lotte na południu Francji. Pod wpływem babci, która prowadzi fabrykę konserw, obie dziewczynki zachęcane są do zostania niezależnymi i wolnymi kobietami, szczególnie poprzez zajęcia sportowe i dostęp do edukacji. Kierując się tym impulsem, po uzyskaniu przez nich matury babcia wysłała ich do Paryża, aby kontynuowali naukę. W 1929 r. Madeleine Polac, która była o rok wyższa od studentów w swoim wieku, rozpoczęła studia medyczne, a w 1939 r. znalazła się wśród 350 kobiet, które w tym roku ukończyły studia lekarskie.

Umiejętności w służbie francuskiego ruchu oporu

Od 1940 roku Francja znajdowała się pod okupacją niemiecką, a Madeleine, która prowadziła badania nad dziećmi chorymi na błonicę, wkrótce zdecydowała się dołączyć do ruchu oporu. Choć jej praca, wykonywana pod męskim kierownictwem kierownika jej kliniki, umożliwia popularyzację badań nad protokołem szczepień dzieci zakażonych błonicą, to jednocześnie zajmuje się zaopatrzeniem sił zbrojnych i udzielaniem pomocy zarażonych spadochroniarzy alianckich. W 1944 r. brała udział w wyzwoleniu Paryża, a miesiąc później udała się do Alzacji: właśnie przyjęto jej przydział do Francuskich Sił Krajowych. Przy tej okazji zostało to zrobione Generał de Gaulle Osobiście powierzyłby Madeleine Polac ważną misję sanitarną: repatriację ponad 500 000 obywateli francuskich, którzy utknęli na terytoriach okupowanych przez armię radziecką. Jeśli żołnierze są już na misji, francuscy przywódcy chcą na jej czas rozmieścić służbę zdrowia. 26 lutego 1945 roku Madeleine, lat 33, została wysłana do Polski.

READ  Tłumy: Czy mini-seria „Fighters” z powodzeniem trafiła do TF1 pomimo ostrej konkurencji?

Wikimedia Commons