Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lądownik Peregrine, ofiara wycieku, jest na dobrej drodze do spalenia się w atmosferze ziemskiej

Lądownik Peregrine, ofiara wycieku, jest na dobrej drodze do spalenia się w atmosferze ziemskiej

Strata

Wykluczając lądowanie na Księżycu, Astrobotic, startup stojący za statkiem kosmicznym, odniósł się do „konserwacji”. [sa] „bieżącą ścieżkę” w kierunku Ziemi w taki sposób, że zostaje zniszczona po ponownym wejściu do atmosfery

Koniec wycieczki do Peregrine. W komunikacie prasowym Jego urządzenie, które miało wylądować na powierzchni planety, zostało ogłoszone w niedzielę przez start-up Astrobotic kolor„ [se dirigeait] O Ter „Prawdopodobnie spłonie w atmosferze” naszej planety.

„Chociaż wierzymy, że urządzenie może działać jeszcze przez kilka tygodni, potencjalnie podnosząc swoją orbitę, aby ominąć Ziemię, musimy wziąć pod uwagę anomalie w układzie napędowym i wykorzystać pokładowe możliwości pojazdu, aby zakończyć misję w odpowiedzialny i bezpieczny sposób”. – podała spółka w swoim komunikacie prasowym.

Pragnienie ochrony Satelity Na orbicie okołoziemskiej i upewniając się, że w przestrzeni międzyksiężycowej, czyli obszarze pomiędzy Ziemią a orbitą Księżyca, nie utworzyły się żadne śmieci, Astrobotic podjął „trudną decyzję o utrzymaniu aktualnej trajektorii instrumentu” w kierunku Ziemi i umożliwieniu mu spalenia po ponownym wejściu w atmosferę.

To była misja Wystartował 8 stycznia z przylądka CanaveralNa Florydzie pomyślnie wystartował pierwszy lot rakiety Vulcan Centaur z ULA Industrial Group, która łączy… Boeinga I Lockheeda Martina. Jednak statek kosmiczny uległ kilku wypadkom, w tym wyciekowi paliwa, co skłoniło jego projektantów do wykluczenia lądowania na Księżycu.

Narzędzia, które nadal działają

Urządzenie znajduje się obecnie na ścieżce między Ziemią a Księżycem, a firma Astrobotic wskazała, że ​​robi wszystko, co w jego mocy, aby maksymalnie wydłużyć jego żywotność i umożliwić instrumentom znajdującym się na pokładzie gromadzenie i przesyłanie danych. „Wszystkie ładunki, które miały zaświecić i komunikować się, spełniły ten cel, a nawet osiągnęły cele naukowe” – stwierdził start-up. Oprócz sprzętu naukowego do NASAPeregrine przewozi towary na zamówienie dla klientów prywatnych, w tym puszki z napojami sportowymi, prochy ludzkie i zwierzęce oraz DNA.

READ  Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba doznał kolizji z małym meteorem

To była bardzo obiecująca misja z okazji obchodów Pierwsze lądowanie amerykańskiego samolotu Na Księżycu od ponad pięćdziesięciu lat i pozwala firmie Astrobotic być pierwszą prywatną firmą, która wyląduje maszyną na Księżycu.

Pomimo tej porażki urzędnicy NASA wskazali, że chcą w dalszym ciągu zwiększać wysiłki, aby zwiększyć swoje szanse na sukces. Kolejnym wydarzeniem będzie lutowe wydarzenie Intuicyjne Maszyny. Sam obiekt Astrobotic otrzyma kolejne zdjęcie w listopadzie za pomocą lądownika Griffin, który wyniesie należący do NASA łazik Viper na południowy biegun Księżyca.