Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Krótkometrażowy film o izraelskim Holokauście zdobywa nagrodę BAFTA 2022

Izraelscy studenci filmowi zdobyli w piątek nagrodę BAFTA (Brytyjska Akademia Sztuki Filmowej i Telewizyjnej) podczas corocznych nagród Yugo BAFTA w 2022 r. w kategorii „Filmy studenckie” za film „Dziewczyna nr 60427”.

Le court-métrage, réalisé par les etudiants Shulamit Lifshitz et Oriel Berkovits de la Maaleh School of Television, Film & the Arts, historia historii, która zapełniła się dziennikiem w czasie, kiedy była wielka ta historia Shoah, w Bolonii.

Łączący animację i fotografię, ten 22-minutowy dramat skupia się na relacji Lifshitza z jego babcią, która przeżyła Holokaust, oraz odkryciu jej pamiętników podczas letniej wizyty w jego mieszkaniu w Tel Awiwie pod koniec lat 90. XX wieku.

Otrzymuj naszą bezpłatną codzienną kopię przez e-mail, aby nie przegapić żadnej z najlepszych wiadomości!

To pierwszy raz, kiedy Izrael dotarł do finału, według BAFTA. Finaliści zostali wybrani spośród 82 filmów, które znalazły się na krótkiej liście.

W Los Angeles odbyła się uroczystość dla zwycięzców.

W poście na Facebooku, Szkoła Telewizji, Filmu i Sztuki Ma’ale z Jerozolimy, Jerozolima, Gratulacje Zwycięzcy opisali film jako „głęboki i naładowany emocjami film, który poprzez niezwykłą ekspresję artystyczną ukazuje doświadczenia ocalałych z Holokaustu trzeciego pokolenia”.

Izraelski film znalazł się wśród 14 finalistów w kategoriach obejmujących animację, filmy dokumentalne, immersyjność i gry.

Według BAFTA, nagrody studenckie są „ważnym elementem kompleksowych programów nauczania, integracji i talentów BAFTA, które są tworzone w celu zapewnienia, że ​​utalentowane osoby oferują jasną ścieżkę kariery w branży rozrywkowej, bez ograniczania ich pochodzenia, demografii lub przywileje postaci”.

„Wspaniale jest widzieć talent wschodzących filmowców z całego świata” ogłosić Catherine Busby, Przewodnicząca BAFTA Ameryka Północna. „Finaliści każdego roku podnoszą poprzeczkę, torując drogę i ustanawiając precedens dla przyszłych filmowców. BAFTA jest zadowolona, ​​że ​​może być częścią jej sukcesu i być częścią jej rozwoju zawodowego w nadchodzących latach.”

READ  Ukraińscy uchodźcy: Nowa Fundlandia i Labrador otwierają biuro w Polsce

Jesteś jednym z naszych lojalnych czytelników!

Właśnie nad tym pracujemy każdego dnia: aby zapewnić wymagającym czytelnikom, takim jak Ty, odpowiednie relacje medialne dotyczące Izraela, Bliskiego Wschodu i świata żydowskiego. W przeciwieństwie do wielu innych punktów sprzedaży, dostęp do naszych treści jest bezpłatny – bez blokowania paywalla z pierwszego akapitu. Ale nasza praca okazała się coraz bardziej kosztowna. Dlatego zapraszamy czytelników, którzy mogą i dla kogo Czasy Izraela W języku francuskim ważne stało się wspieranie nas poprzez dołączenie Wspólnota Czasy Izraela po francusku. Jeśli chodzi o to, ile wybierzesz, raz w miesiącu lub raz w roku, możesz również współtworzyć tę niezależną prasę wysokiej jakości i cieszyć się czytaniem bez reklam.

Dołącz do społeczności

Dołącz do społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby nie widzieć tej wiadomości