Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Korea Północna ostrzega przed nową „epidemią”

W czwartek, 16 czerwca, za pośrednictwem Korean Central News Agency, Korea Północna ogłosiła wybuch „epidemii ostrego zapalenia jelit” w regionie South Hwanghae.

Czy po Covid-19 i małpiej ospie zbliża się nowe zagrożenie dla zdrowia? W czwartek, 16 czerwca, oficjalna północnokoreańska agencja informacyjna ogłosiła w telewizji, że nowa „epidemia ostrego zapalenia jelit” lub choroba jelit rozprzestrzeniła się na południowy zachód kraju.

Szczególnie w prowincji South Hwanghae. Kim Dzong Un Ze swojej strony wezwał północnokoreańskich urzędników ds. zdrowia publicznego do „zatrzymania epidemii tak szybko, jak to możliwe”. Agencja informacyjna nie podała żadnych dodatkowych szczegółów na temat objawów tej choroby, ani nawet sposobów jej przenoszenia.

Jednak Koreańska Centralna Agencja Informacyjna ogłosiła, że ​​leki podarowane przez rodzinę północnokoreańskiego dyktatora zostaną rozdane „ponad 800 rodzinom cierpiącym z powodu tej poważnej epidemii, która rozprzestrzeniła się w niektórych częściach prowincji South Hwanghae”, wskazując, że co najmniej 1600 osób będzie być dotknięte tą epidemią. Ta choroba.

Oznaką potencjalnej powagi sytuacji była siostrę północnokoreańskiego przywódcy, która została wymieniona wśród grupy wysokich rangą urzędników, którzy osobiście przekazali leki na walkę z pandemią.

Ujawnione informacje, a zwłaszcza decyzja, by nie publikować ich więcej, podsyciły spekulacje na temat prawdziwej natury choroby. To może być już cholera lub tyfus.

Do ogłoszenia choroby dołącza potencjalna katastrofa żywnościowa, ponieważ prowincja South Hwanghae jest jednym z głównych regionów rolniczych Korei Północnej. Korea Południowa zaoferowała pomoc Phenianu, który do tej pory nie zareagował.

Nieistniejący system opieki zdrowotnej, przytłoczony przez Covid-19

Korea Północna ogłoszona w maju Pierwszy przypadek wirusa Covid-19 Doprowadziło to do „ekstremalnego zagrożenia”. Władze, które nazywają tę chorobę „gorączką”, ogłosiły, że choroba dotarła do 4,5 mln osób. Należy zauważyć, że żaden z 25 milionów mieszkańców nie jest szczepiony.

Korea Północna może napotkać kolejną przeszkodę w próbach powstrzymania tej nowej choroby. Jej system opieki zdrowotnej jest w ostatniej chwili, sprzęt w opłakanym stanie, oddziały intensywnej terapii: z innej epoki, kiedy istniały. Kraj nie jest w stanie całkowicie przetestować swojej populacji, a co za tym idzie, odrzuca wszystkie propozycje szczepień, które zostały mu zgłoszone, niezależnie od tego, czy pochodzą z Korei Południowej, Rosji czy Chin.

Ponadto Korea Północna nie ma żadnego leku do leczenia Covid i nie odpowiedziała na propozycję Korei Południowej dotyczącą jego dostarczenia.

READ  Top 10 najbardziej przyjaznych miast na świecie — edycja wieczorna Ouest-France