Pracownik skierował świadka do swojego szefa Sąd Przemysłowy w Compiègne. W piątek, 27 stycznia, po dwudziestu latach pracy, w tym dziesięciu na czele wymiaru sprawiedliwości, Herveya Grosjeanainżynier elektryk w Colgate-Palmolive, do Gilles Zub, prezes firmy o tej samej nazwie z siedzibą w Couloisy, wzdłuż RN31.
29 lat temu Jill Zub, który za kilka dni będzie obchodził swoje 60. urodziny, zastąpił swojego ojca Josepha na czele założonej w 1959 roku firmy, która dziś zatrudnia 200 pracowników. „Mój ojciec jest polskiego pochodzenia” – mówi nowy prezes sądu przemysłowego – „ale dorastał na farmie Thomasa w Iguise w Laschelles. To były kanclerz Gérard Cepolis, były dyrektor zarządzający Demouy w Clairoix, dostał poprosił mnie, żebym usiadła. Był przyjacielem, chociaż rywalizowaliśmy.
Jill Zup została wybrana w 2008 roku do Wyższej Szkoły Zarządzania, następnie zasiadała na Wydziale Przemysłu, zanim została wybrana na wiceprezesa w 2022 roku, „dzięki François Lerouzecowi, byłemu prezesowi prud’hommes, który powiedział mi:„ Jestem przestanie, obejmie stanowisko wiceprezydenta”.
Intensyfikacja relacji z Prezesem Sądu Okręgowego
Czego człowiek oczekuje po pierwszym roku pełnienia funkcji prezydenta? Odpowiada: „Słuchamy”. Ale istnieje duża przepaść między trudnościami ekonomicznymi a ludźmi, którzy przychodzą do Starszych. Oczekujemy, że problemy ulegną stagnacji”.
Nowy prezes stwierdza, że w Compiègne obsadzone jest 36 z 42 miejsc sędziowskich: „Spowoduje to problemy operacyjne. Na szczęście mamy uprawnienia do delegowania sędziego i pozwalania mu na praktykę na wielu wydziałach. Jest nas wielu”. Powyżej wszystkie, sądownictwo ma nadzieję obsadzić 40 z 42 mandatów w 2023 r.
Gilles Zopp ma nadzieję, że rozmowy z prezesem sądu w Compiègne zintensyfikują się: „Nie widzieliśmy się rok.
Hervé Grosjean opuszcza sąd przemysłowy
Było to więc ostatnie oficjalne przemówienie prezydenta Hervé Grosjeana po dwudziestu latach urzędowania, w tym dziesięciu jako szefa sądownictwa. Funkcję tę pełnił przez trzy kadencje.
Zatrudniony jako elektryk w Colgate-Palmolive w Compiègne od trzydziestu siedmiu lat (1989), 56-letni Hervé Grosjean mówi, że nigdy nie będzie się nudził: „W Colgate będą mnie widywać codziennie. Znajdę czas dla siebie i korzystając z okazji chciałbym podziękować mojej żonie Maud, z którą zamierzam pracować nad rozwojem firmy, którą założyliśmy trzy lata temu. APEF z siedzibą w Ribécourt specjalizuje się w usługach osobistych (pomoc domowa, opieka nad dziećmi , praca itp.), o które można ubiegać się w ramach ulgi podatkowej.Firma zatrudnia czternastu pracowników.
Sąd pracy zajmował około 40 do 50% jego czasu pracy. Colgate otrzymało odszkodowanie za swoją nieobecność od Departamentu Sprawiedliwości. Ustępujący prezydent wspomina reformy, sto lat sądu w Compiègne i przesłuchanie na kontynencie: „Patrząc na liczbę akt, to przesłuchanie z udziałem 800 osób w ciągu trzech dni… to znak”.
Został też konsultantem, bo szukaliśmy go w 2001 roku. Był wtedy przedstawicielem związku. Nie żałuje: „Znałem ludzi o różnych poglądach i kulturach, i to jest bardzo pomocne. Ale to jest praca. Nie jest się gotowym po 36 dniach treningu. Trzeba się udokumentować i kształcić osobiście”.
„Miłośnik muzyki. Miłośnik mediów społecznościowych. Specjalista sieciowy. Analityk. Organizator. Pionier w podróżach.”
More Stories
Ta polska firma produkuje w 100% biodegradowalne talerze i sztućce z wykorzystaniem pszenicy
Toupret kupuje konkurenta w Polsce
Drobiarski gigant LDC jest w trakcie przejęcia fabryki Konspolu w Polsce