Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kim są turyści, którzy wybrali się w kosmos ze SpaceX?

W ostatnich miesiącach podbój kosmosu przybrał nowy obrót, a zapowiedziane loty spowodowały przepływ dużej ilości atramentu. Koniec z lotami z superdoładowanymi astronautami podróżującymi w celach czysto naukowych, teraz miliarderzy spełniają swoje marzenia. Czyli prosty, wysoce zanieczyszczający kaprys, czy prawdziwy naukowy cel stojący za jasnością? Elon Musk w każdym razie finansuje ten projekt za „Demokratyzowanie podróży kosmicznych”. Trudno w tej chwili na nie odpowiedzieć, ale wyraźniej widzimy to, analizując sylwetki czterech osób, które w środę zostały wysłane nad naszymi głowami w podróż, która zakończy się w sobotę.

Jared Askman

Amerykanin, podobnie jak ci trzej inni towarzysze, działa jako lider i jest źródłem projektu. Jest 38-letnim miliarderem, który jest prezesem Shift4 Payments, usługi przetwarzania transakcji kartami kredytowymi. Rozpoczął działalność, gdy miał 16 lat, poza piwnicą rodzinnego domu. Pasjonat latania, jest rekordzistą w okrążaniu świata w odrzutowcu.

Sian Proctor

Ten geolog jest byłym kandydatem na astronautę NASA. W ten sposób osiągnęła swoje cele w wieku 51 lat i została czwartą Afroamerykanką, która poleciała w kosmos. Sian Proctor jest profesorem nauk o Ziemi od 20 lat. W jego biografii znaleźliśmy eksperyment przeprowadzony na Hawajach, który miał symulować życie na Marsie. Jedna z wielu rzeczy, które Jared Isaacs odkrył, aby wziąć udział w tym napadzie.

Hayley Arsino

Jest najmłodszą na tej wycieczce, ma zaledwie 29 lat! Opisywana jako przesłanie nadziei, w rzeczywistości jako dziecko przeżyła raka. Od tego czasu została lekarzem i przyjęła tę rolę podczas tej misji kosmicznej. Jest najmłodszą osobą w historii, która podróżowała w kosmos.

Krzysztof Sembrowski

Czym byłaby wielka amerykańska operacja bez weterana armii Wuja Sama? 42-letni Chris Sembrowski walczył w siłach powietrznych, zanim został specjalistą i inżynierem danych kosmicznych. Został wybrany po przekazaniu darowizny w ramach zbiórki pieniędzy na Szpital św. Judy, zorganizowanej przez Jareda Isaacmana. Jego rolą będzie pomoc w zarządzaniu ładunkiem na pokładzie oraz w komunikacji z ziemią. Jej miejsce reprezentuje hojność, Sian Proctor reprezentuje dobrobyt, a Hayley Arceneaux reprezentuje nadzieję. Trzy wielkie cechy udanej misji w oczach Jareda Isaacsa.

READ  Michael Collins, jeden z astronautów, zginął podczas pierwszej misji na Księżyc

To tyle dla zespołu, który przynajmniej ma tę zaletę, że nie ma go na miejscu tylko po to, by bliżej przyjrzeć się gwiazdom. Ponieważ ta przygoda ma jeszcze jakiś cel naukowy. Chociaż nikt z załogi nie ma do odegrania roli w kierowaniu statkiem kosmicznym, o ile coś nie pójdzie nie tak, turyści kosmiczni przeprowadzili wiele eksperymentów medycznych, aby poprawić przyszłe loty kosmiczne. W ten sposób dane biomedyczne i próbki biologiczne są pobierane od członków załogi przed, w trakcie i po locie.