Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kasia Smotniak uhonorowana nagrodą Leopard Club Award

Kasia Smotniak, włoska aktorka filmowa polskiego pochodzenia, odbierze Nagrodę Leopard Club na 74. Festiwalu Filmowym w Locarno. Ta honorowa nagroda nagradza jej rolę aktorki.

Aktorka Kasia Smutniak odbierze w sierpniu nagrodę Leopard Club Award z okazji 74. Festiwalu Filmowego w Locarno (archiwum).

ATS

Po karierze modelki Kasia Smutniak zwraca się do kina. We Włoszech współpracuje ze znanymi autorami, takimi jak bracia Taviani („Maraviglioso Boccaccio”, 2015) czy Paolo Sorrentino („Loro”, 2018). Zasłynęła także w komediach i serialach telewizyjnych. Na arenie międzynarodowej wystąpiła w filmach takich jak „From Paris With Love” (2010) Pierre’a Morela czy „Dolittle” (2020) Stephena Gagana.

Dyrektor Artystyczny Festiwalu Filmowego w Locarno Giona A. Nazarro, wybór Kasi Smotniak jest „oczywisty” – wyjaśnił w czwartek w komunikacie prasowym. Ta „utalentowana i wyjątkowa” aktorka na przemian kręci się w kinie, komedii i telewizji, „publikując elastyczne i dopracowane osiągnięcia”.

Nagroda Leopard Club nosi nazwę oficjalnego stowarzyszenia wspierającego festiwal i zostanie wręczona 6 sierpnia na Piazza Grande. Nagrodził już Hilary Swank, Meg Ryan, Faye Dunaway, Mię Farrow i Adriena Brody’ego. 74. edycja Ticino Festival odbędzie się w dniach 4-14 sierpnia.

READ  Śmierć Elżbiety II: wzruszający gest Kate Middleton w kierunku młodej dziewczyny, która przybyła na cześć królowej