Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jakie miejsce zajmuje ekologia w życiu Polaków, Francuzów i Niemców?

Jakie miejsce zajmuje ekologia w życiu Polaków, Francuzów i Niemców?

Indywidualne zachowanie i działania rządu

W całej Europie skutki wojny na Ukrainie odczuwalne są przede wszystkim w postaci cen energii, gazu i energii elektrycznej oraz inflacji, głównie w zakresie żywności. Europejczycy są coraz bardziej zaniepokojeni i obserwują spadek swojej siły nabywczej. Jednak zmiana klimatu jest jednym z ich priorytetów.

Polskaludzie uważają, że środowisko jest jednym z trzech najważniejszych wyzwań. Tak też jest 62% Francuzów. Do 57% stanowili NiemcyTo jest główne wyzwanie.

Oprócz, 79% Polaków Uważają, że ich osobiste zachowanie ma znaczenie, jeśli chodzi o zmiany klimatyczne 63% Francuzów I 75% to Niemcy.

Ale wszyscy – Polak, Francuz czy Niemcy – wszyscy myślą, że mogą narzucić nowe środki, aby wymusić globalną zmianę w indywidualnym zachowaniu. Więc, 66% Polaków opowiadają się za rygorystycznymi działaniami rządu w tym kierunku 67% Francuzów I 59% stanowili Niemcy.

Teresa Cerwiska, wiceprezes EBI, wspiera Polaków w dążeniu do poprawy swojego osobistego zachowania i chce nadal wspierać rząd.

EBI jest gotowy wesprzeć to zaangażowanie w Polsce poprzez finansowanie zielonych usług, takich jak zrównoważony transport, energia odnawialna i energooszczędne budynki. W 2022 roku wsparliśmy podobne zielone projekty w kraju kwotą 2,35 miliarda euro. »

Widzimy jednak różnicę pomiędzy opinią ogółu społeczeństwa a opinią młodzieży.

Właściwie kiedy FrancjaLudzie opowiadają się za ostrymi działaniami rządu 67%, 76% osób poniżej 30. roku życia popiera to podejście. W NiemcyOdbiór będzie korzystny 59% Z całej populacji 69% to osoby w wieku poniżej 30 lat.

Znaczenie ekologii w poszukiwaniu pracy

Kierując się tą samą logiką ochrony środowiska, poszukując pracy Europejczycy zwracają uwagę na wagę, jaką przyszli pracodawcy przywiązują do ekologii.

Dlatego 62% Polaków Potencjalni pracodawcy uważają, że ważne jest nadanie priorytetu zrównoważonemu rozwojowi 48% Francuzów I 56% stanowili Niemcy. To także jest absolutnym priorytetem 13% Polaków, 14% Francuzów I 10% to Niemcy.

READ  Tysiące ludzi protestowało przeciwko przesiedleniu imigrantów na granicy

Tabela 2

Różnicę widzimy jednak wśród młodych ludzi, dla których te dane wydają się być ważniejsze. Rzeczywiście, wśród osób w wieku od 20 do 29 lat ważne jest, aby potencjalny pracodawca traktował priorytetowo zrównoważony rozwój. 76% Polaków, 67% Francuzów I 81% stanowili Niemcy. To absolutny priorytet 16% Polaków, 23% Francuzów I 18% stanowili Niemcy Ta sama kategoria wiekowa.

Tabela 3

Ambrose Fayol, wiceprezes EBI, tak relacjonuje wysiłki Niemców w zakresie ekologii:

W 2022 r. wsparliśmy inwestycje o wartości 3,98 mld euro w zielone projekty w Niemczech, z których wiele pomogło w utworzeniu nowych miejsc pracy. »

„Budżet węglowy” a konsumpcja prywatna

„Europejczycy są również bardzo otwarci na pomysł stworzenia systemu. Budżet węglowy „, czyli wydawanie stałej i rocznej sumy pieniędzy na produkty o wysokim śladzie węglowym, takie jak mięso lub loty, takie jak bilety żywnościowe.

60% Polaków opowiadają się za takim podejściem 57% Francuzów I 56% stanowili Niemcy. Jednak w odróżnieniu od Niemców, młodzi ludzie PolskiOznacza to, że osoby poniżej 30. roku życia są mniej przychylne wdrażaniu budżetu węglowego (54%niż osoby powyżej 65. roku życia (68%), w młodości Niemcy Najbardziej korzystne (67%) ich starsi (53%)

Należy również zauważyć, że dzięki temu posunięciu wygrywają wszystkie poziomy dochodów:

Tabela 4

W kierunku oznaczania śladu klimatycznego żywności przez Nutri-Score?

Respondenci są zmotywowani i chętni do zmiany swoich nawyków konsumpcyjnych. Polacy 78% Opowiadaj się za oznaczaniem produktów spożywczych na podstawie wskaźnika wartości odżywczej, ale także według ich śladu klimatycznego. Francuski 83% Aby wdrożyć to oznakowanie, i Niemcy 80%.

Jednak etykietowanie żywności to nie jedyny punkt, w sprawie którego Europejczycy zgadzają się działać. Są skłonni do wysiłku, przede wszystkim w zakresie portfela, ale także codziennych nawyków żywieniowych.

Gotowy zapłacić więcej za codzienne jedzenie, aby uratować planetę?

The Polacy 65% Aby produkować lokalną żywność w sposób zrównoważony, muszą za nią płacić więcej. The francuski 60% Aby zaakceptować ten wysiłek dotyczący ich siły nabywczej, i Niemcy 61%.

READ  Polskę mocno dotknął brak kierowców

Inicjatywę tę przyjęły wszystkie poziomy dochodów we wszystkich trzech krajach.

Tabela 5

Nie chcesz rezygnować z mięsa i nabiału?

Wreszcie ograniczenie spożycia mięsa i produktów mlecznych może być bardzo skutecznym sposobem na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, zarówno osobiście, jak i ogólnie. The Polaków jest tylko 44% Ogranicz spożycie osobiste niezależnie od wieku i dochodów. The Francuski Wspierając tę ​​zmianę, są bardziej otwarci na swoją rolę 57%. The Niemcy Gdy weźmie się pod uwagę całą populację, są to jedynie średnie, a więc są nieco bardziej szczegółowe 49% Należy wspierać ograniczanie ilości kupowanego mięsa i nabiału. Jednak jeśli spojrzymy na grupy wiekowe, 67% to osoby poniżej 30. roku życia, a 45% to osoby powyżej 30. roku życia.

Tabela 6

Ambrose Fayol, wiceprezes EBI, tak oświadczył o Francuzach i ich zaangażowaniu w walkę o ochronę środowiska:

W 2022 r. wsparliśmy zielone projekty we Francji inwestycjami o wartości 5,8 miliarda euro, z których wiele pomogło w utworzeniu nowych miejsc pracy. »

Tabela 7