Według badania przeprowadzonego przez Bank Światowy ponad 30 milionów Latynosów mieszka obecnie w krajach innych niż ich kraje ojczyste.
Jednym z głównych problemów krajów Ameryki Łacińskiej jest ciągły odpływ talentów. W kierunku bardziej rozwiniętych krajów po lepsze możliwości rozwoju zawodowego i osobistego.
Nie ma wątpliwości, że epidemia spowodowała różne problemy i zaostrzyła kryzys, przez który przechodzi wiele krajów, dlatego kwestia drenażu mózgów nabiera coraz większego znaczenia. Duża liczba bezrobotnych, z których wielu jest niezadowolonych ze swoich dochodów i jakości życia, zwraca się ku Europie i Ameryce Północnej.
Wielka Brytania niedawno zaprezentowała Barometr Mobilności Społecznej 2021, który zapewnia mieszkańcom obraz wpływu pandemii, kto ucierpiał i co powinien zrobić rząd i inne organy.
Według badania ponad połowa (56%) uważa, że pandemia zwiększyła nierówności społeczne; 55% dorosłych twierdzi, że ma to większy wpływ na zdrowie psychiczne. Czterech na pięciu dorosłych (79%) uważa, że istnieje duża przepaść między różnymi klasami społecznymi. Tylko jedna czwarta (25%) mniejszości rasowych i etnicznych uważa, że żyje w sprawiedliwym społeczeństwie.
Możliwość mobilności społecznej jest jednym z głównych powodów przeprowadzki do innego kraju
Z kolei coraz więcej osób uważa, że pracodawcy powinni podejmować działania na rzecz poprawy mobilności społecznej. Ta percepcja prawdopodobnie powtórzy się w innych regionach planety, Ale badanie pokazuje, że jest to bardzo dobrze znany problem w Ameryce Łacińskiej.
Głównym powodem, dla którego lokalne talenty wybierają inne kraje do migracji, jest potencjalna mobilność społeczna lub możliwość zmiany statusu i poprawy struktury społeczno-ekonomicznej przez jednostki.
Koncepcja ta zasadniczo mierzy równość szans w społeczeństwie, tj. próbuje oszacować, ile pokoleń zajmie rodzinie o niskich dochodach osiągnięcie przeciętnego dochodu.
Według raportu Social Mobility 2020 przygotowanego przez Światowe Forum Ekonomiczne, Krajem o najlepszym wskaźniku jest Dania, a następnie Norwegia i Finlandia. Stany Zjednoczone są pod numerem 27, a Hiszpania pod numerem 28.
Według danych MOP, Ameryka Łacińska i Karaiby osiągnęły rekordowy poziom, w wyniku pandemii ponad 41 milionów ludzi pozostaje bez pracy.
W Ameryce Łacińskiej pierwszym krajem na liście jest Urugwaj zajmuje 35. miejsce, a za nimi plasują się Kostaryka (44), Chile (51), Ekwador (57), Meksyk (58), Panama (63), Kolumbia (65) i Peru (66).
Ta kwalifikacja do mobilności społecznej jest opracowywana z uwzględnieniem wielu wskaźników, takich jak dochód i poziom wykształcenia; Opieka zdrowotna, dostęp do technologii, możliwości zatrudnienia i godziwe zarobki.
Według Davida McKenzie, głównego ekonomisty w Development Research Group, Jednostka Finansowania i Rozwoju Sektora Prywatnego Banku Światowego (WB), drenaż mózgów w liczbach globalnych wzrasta. Z przedstawionego raportu wynika, że liczba imigrantów z naszego regionu na północ wzrosła z 14 mln w 1960 roku do 60 mln w 2000 roku.
Odpływ talentów i jego rzeczywistość w Ameryce Łacińskiej
Według badania Banku Światowego Ponad 30 milionów Latynosów mieszka poza swoimi krajami ojczystymi. Stanowi to 5,2% populacji, a na Karaibach ponad 70% wykwalifikowanych specjalistów migruje w poszukiwaniu lepszych możliwości.
Argentyna jest na szczycie rankingu imigrantów w Ameryce Łacińskiej
Lista krajów w regionie o największej liczbie imigrantów Kierują nią Argentyna, Wenezuela, Meksyk, Brazylia, Kostaryka, Dominikana, Ekwador, Chile, Paragwaj i Boliwia. Większość tych talentów imigrantów, średnio 90%, poszukuje krajów OECD o wysokich dochodach jako miejsca docelowego.
Należy pamiętać, że kraje tworzące OECD to: Niemcy, Australia, Austria, Belgia, Kanada, Chile, Kolumbia, Kostaryka, Republika Korei Południowej, Czechy, Dania, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, kraje . Kraje, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Izrael, Włochy, Japonia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Meksyk, Norwegia, Nowa Zelandia, Holandia, Polska, Portugalia, Wielka Brytania, Szwecja, Szwajcaria i Turcja. Jednym z głównych powodów nasilenia się drenażu mózgów w erze pandemii jest wzrost bezrobocia.
Według Międzynarodowej Organizacji Pracy (MOP), Ameryka Łacińska i Karaiby Odnotowano rekord wszech czasów z ponad 41 milionami bezrobotnych wynik epidemii. Inną ważną informacją przekazaną przez MOP jest to, że Chile, Brazylia, Meksyk i Kolumbia są najbardziej dotkniętymi krajami w regionie, jak wynika z artykułu opublikowanego przez Estrategiaynegocios.net.
„Profesjonalne rozwiązywanie problemów. Pragnący być pionierem kulinarnym. Przyjazny miłośnik piwa.”
More Stories
Najlepsze filmy związane z kasynami i zakładami bukmacherskimi
Podatki w zakładach bukmacherskich w Polsce – co warto wiedzieć?
Ta polska firma produkuje w 100% biodegradowalne talerze i sztućce z wykorzystaniem pszenicy