Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Indie przekraczają próg 4000 zabójstw dziennie

Indie przekraczają próg 4000 zabójstw dziennie

Aktualizacja statusu – Wirus rozprzestrzenia się teraz tak szybko, jak to możliwe na obszarach wiejskich na południu kraju. Oczekuje się, że szczyt epidemii osiągnie w ciągu kilku tygodni.

Pandemia Covid-19 zabiła co najmniej 3258595 osób na całym świecie i zainfekowała ponad 1559170 osób od końca 2019 roku, wynika z opublikowanego w piątek raportu AFP na podstawie oficjalnych danych ze Stanów Zjednoczonych. Rzeczywistość jest z pewnością znacznie wyższa ze względu na trudności w raportowaniu danych w niektórych krajach. Znajdź najważniejsze informacje do zapamiętania o epidemii w sobotę 8 maja.

W Indiach przekraczał próg 4000 zgonów dziennie

To pierwszy raz od początku epidemii. Indie nadal bardziej niż kiedykolwiek zmagają się z największą epidemią koronawirusa na świecie. Kraj, w którym żyje 1,3 miliarda ludzi, odnotował 4197 nowych zgonów w ciągu jednego dnia, zwiększając łączną liczbę oficjalnych ofiar śmiertelnych do 238270 od początku epidemii, pomimo międzynarodowej pomocy pacjenci wciąż umierają u drzwi przepełnionych szpitali. Według specjalistów najgorsze dopiero nadejdzie, a szczyt epidemii spodziewany jest za kilka tygodni. Jednak od początku maja przebieg epidemii przestał przyspieszać.

W sobotę w południowo-zachodnim stanie Kerala obowiązuje tygodniowa blokada. Ponieważ teraz na obszarach wiejskich na południu kraju wirus rozprzestrzenia się najszybciej. Region Karnataka, w którym znajduje się duże centrum przemysłu technologicznego w Bangalore, ogłosił dwutygodniową blokadę, która rozpocznie się w poniedziałek w nadziei na ograniczenie zanieczyszczenia.

Też zobaczyć Covid-19: Złość narasta w Indiach, które nadal ustanawiają nowe rekordy

W innych częściach Azji sytuacja się pogarsza

Sąsiedzi Indii nie szczędzili. W Singapurze w sobotę weszły w życie nowe ograniczenia. W Japonii stan wyjątkowy, który został ponownie wprowadzony 25 kwietnia w Tokio i trzech innych departamentach, zostanie przedłużony do 31 maja, kiedy to początkowo miał wygasnąć w przyszły wtorek, i zostanie przywrócony w dwóch innych departamentach. Epidemia jest nadal ograniczona na archipelagu japońskim, ale powoduje ona opróżnianie systemu szpitalnego, zwłaszcza że szczepienia postępują bardzo wolno.

READ  Negocjacje nasiliły się po ogłoszeniu wystąpienia Mali, Burkina Faso i Nigru

Nowa epidemia zanieczyszczeń grozi Igrzyskom Olimpijskim w Tokio (23 lipca – 8 sierpnia), które zostały już przełożone o rok, nawet jeśli wiceprezydent MKOl John Coates powiedział w sobotę, że nic nie przeszkodzi w ich odbyciu. Zagraniczni widzowie są wykluczeni, a ich organizatorzy nie zdecydowali jeszcze o sprawie japońskiej publiczności.

Wirusy na Evereście

W Nepalu, który stoi w obliczu nagłego i dużego wzrostu zanieczyszczenia, Covid-19 zagraża sezonowi alpinistycznemu i już szaleje. ”Dach świataNawet – czemu rząd zaprzecza. W zeszłym tygodniu amerykańska alpinistka Gina Marie Han Lee wolała się poddać. „Po pierwszym dniu wziąłem helikopter, aby opuścić bazę pod Everestem i wrócić do Katmandu. Umieszczenie Covid na EBC to prawdziwy bałaganWyjaśniła na Facebooku.

W Pakistanie, w obawie przed kryzysem w Indiach, władze zaostrzyły ograniczenia – zamykając szkoły i restauracje, skracając godziny otwarcia sklepów i wzmacniając armię – i zakazały podróżowania, gdy zbliża się Id al-Fitr, święto kończące Eid al-Fitr. Post w miesiącu Ramadan.

Pierwsza chińska szczepionka, która otrzymała zielone światło od Światowej Organizacji Zdrowia

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wydała również awaryjne zatwierdzenie szczepionki przeciwko Covid Sinopharm. To pierwsza chińska szczepionka, która otrzymała zielone światło od Światowej Organizacji Zdrowia i poleca ją osobom w wieku 18 lat i starszym. Światowa Organizacja Zdrowia orzekła również, że szczepienia dzieci nie powinny być rozpoczynane, dopóki wszystkie kraje nie będą w stanie uodpornić osób starszych i zagrożonych.

Też zobaczyć – Światowa Organizacja Zdrowia „pilnie” zatwierdza chińską szczepionkę Sinopharm przeciwko Covid-19

Z 789,500 codziennymi infekcjami odnotowanymi na świecie w tym tygodniu, indeks nieznacznie spadł (-4% w porównaniu z poprzednim tygodniem) po raz pierwszy od 10 tygodni, tylko Azja (+ 10%) jest świadkiem przyspieszenia (+ 10%) następstwa Indii. W innych krajach epidemia zwalnia: -25% w Afryce, -24% w Europie, -13% na Bliskim Wschodzie, -12% w USA / Kanadzie, -12% w Oceanii i -8% w Ameryce Łacińskiej / na Karaibach. .

READ  Prorosyjskie władze zapowiedziały nowe ewakuacje w Chersoniu

Macron iAnglosasi»

Podział między biednymi, walczącymi krajami a bogatymi krajami, które dostarczają znacznie lepsze szczepionki, nadal się pogłębia. Szef Światowej Organizacji Zdrowia po raz kolejny wezwał bogate kraje Grupy Siedmiu do nadania najwyższego priorytetu równemu dostępowi do szczepionek, biorąc pod uwagę obecną sytuację.Gorszący». «Najważniejszą rzeczą, której teraz potrzebujemy, są szczepionki, uczciwość szczepionekTedros wypuścił Adhanoma Ghebreyesus po tym, jak przypomniano mu, że epidemia nadal się rozprzestrzenia, powodując około 100 000 zgonów każdego tygodnia.

Z okazji szczytu europejskiego w Porto w piątek zwołał prezydent Francji Emmanuel Macron.Anglosasi„Zatrzymać”blok„Eksport szczepionek i składników potrzebnych do ich produkcji, co by je wzmocniło”Solidarnośćmój świat.

Zachęcanie do danych we Francji

Liczba pacjentów z Covid-19 przyjętych na intensywną terapię we Francji nadal spada. 5106 osób zostało umieszczonych na oddziale intensywnej terapii w piątek, z czego 269 zostało przyjętych w ciągu 24 godzin, w porównaniu z 5231 w dniu poprzednim. W sumie 26331 pacjentów było hospitalizowanych z powodu Covid-19, w tym 1140, którzy zostali przyjęci w ciągu 24 godzin. Ponadto w ciągu 24 godzin odkryto 19124 nowych przypadków Covid-19, w porównaniu z 21 712 w czwartek. Wskaźnik pozytywnych wyników testów spadł do 6,5%. 227 osób zmarło w ciągu 24 godzin we francuskich szpitalach, zwiększając całkowitą liczbę zgonów do 106 130 osób.

Jeśli chodzi o szczepienia, 17 492 988 osób otrzymało co najmniej jedno wstrzyknięcie (tj. 26,1% całej populacji), a 7 641 172 osoby otrzymały dwa zastrzyki (tj. 11,4% całej populacji) od czasu rozpoczęcia kampanii szczepień we Francji. W piątek zaszczepiono 617 822 osób, co jest rekordowym wynikiem. Spośród nich 362 680 osób otrzymało pierwszą dawkę, a 255 142 drugą dawkę.

READ  Na Wybrzeżu Kości Słoniowej drugie życie dla złomowanych samolotów

Stopniowe kwalifikacje w Europie

Francja, która powoli spada wraz z wysokim poziomem rozprzestrzeniania się wirusów, rozszerzyła się na siedem dodatkowych krajów (Turcja, Bangladesz, Sri Lanka, Pakistan, Nepal, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Katar) i jest obowiązkową 10-dniową kwarantanną dla podróżnych przybywających do kraju . Gleba. Belgia również zaczęła się ochładzać, a tarasy barów i restauracji zostały ponownie otwarte w sobotę. Krajowi urzędnicy ds. Zdrowia, którzy przygotowują się do otwarcia sezonu turystycznego w Grecji 15 maja, zapowiedzieli, że prywatne plaże zostaną otwarte w sobotę, a muzea w przyszłym tygodniu.

Wsparcie USA dla zniesienia patentu na szczepionki COVID-19 wzbudziło w tym tygodniu duże zainteresowanie i zostało szczególnie przyjęte przez ONZ, Unię Afrykańską, Światową Organizację Handlu (WTO), Światową Organizację Zdrowia, Francję i Rosję. Unia Europejska, która do tej pory była wrogo nastawiona do takiej inicjatywy, powiedziała głosem przewodniczącej Komisji Ursuli von der Leyen: „Gotowy do dyskusji».

Też zobaczyć Wyzwolenie: – Trzecia fala infekcji „wygląda na zepsutą” w Niemczech – cieszył się minister zdrowia