Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

I-Sea, startup monitorujący zmiany klimatu z kosmosu

I-Sea, startup monitorujący zmiany klimatu z kosmosu

Interweniuje głównie w trzech obszarach pracy: zagrożenia na wybrzeżu (cofanie się linii brzegowej, erozja, problemy, na które miasta nadbrzeżne są bardzo wrażliwe), jakość wody w środowisku morskim (w szczególności porty mogą być zaangażowane w projekty rozbudowy) oraz bioróżnorodność ( I-Sea m.in. od pięciu lat tworzy mapy dziedzictwa przyrodniczego roślin).

Reflektor

Na przykład w tej ostatniej części Métropole wezwał firmę do umożliwienia lepszego scharakteryzowania tego, co składa się na zieleń regionu.

Kolejny projekt zbliżający lokalne społeczności, w ramach programu „Milion drzew”. Wykorzystując zdjęcia lotnicze i satelitarne, system opracowany przez I-Sea automatycznie oblicza posadzone drzewa i zapewnia dokładną i aktualną inwentaryzację. Wystarczy monitorować ich stan zdrowia i oceniać przeżywalność.

W 2019 roku firma wygrała przetarg Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) z budżetem 1,5 mln euro w ciągu trzech lat. Prawdziwy reflektor, który pozwolił I-Sea wystartować. Europejska Agencja Kosmiczna chciała uporządkować wiedzę o zagrożeniach na wybrzeżu za pomocą danych satelitarnych i szukała firmy, która poprowadzi Space for Shore, konsorcjum 10 europejskich firm i uniwersytetów.

„Wszyscy jesteśmy oceanografami, którzy specjalizują się w monitorowaniu środowiska i monitorowaniu problemów przybrzeżnych oraz, szerzej, usługach zarządzania wodą i bioróżnorodnością”, podsumowuje Aurélie Dehouck, współzałożycielka I-Sea. Bazujemy na danych satelitarnych, do których dostęp jest bezpłatny dzięki Kopernik I przekształcamy je w informacje, które mogą pomóc w zarządzaniu wybrzeżem. »

READ  Czas rekonwalescencji, jakie są objawy?