Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Huragan Fiona uderza w kraj, a jego wpływ może być „historyczny”

Huragan Fiona uderza w kraj, a jego wpływ może być „historyczny”

„Po fakcie będziemy musieli zapisać się na kartach historii, ale z pewnością będzie to bardzo historyczne i intensywne wydarzenie dla wschodniej Kanady” – powiedział Bob Rubishaud na konferencji prasowej w piątek. CHC), opisując Fionę jako „poważny” huragan.

W swojej najnowszej publikacji CHC stwierdził, że „oczekuje się, że ta burza będzie ekstremalnym wydarzeniem pogodowym w Atlantic Canada i wschodnim Quebecu”. Według CHC huragan, z wiatrem dochodzącym do 195 km/h, znajdował się o godzinie 00:00 GMT nieco ponad 200 km na południe od wyspy Sable, małej mierzei u wybrzeży Nowej Szkocji i poruszał się na północ z prędkością 56 km/h.

„duże fale”

„Fiona stanie się poważną burzą posttropikalną, kiedy wyląduje nad wschodnią Nową Szkocją dziś wieczorem lub wcześnie w sobotę rano”, napisał CHC, dodając, że „oczekuje się, że ta burza nadal będzie powodować bardzo ulewne deszcze i silne wiatry”, a także „Wielkie fale”.

Władze w Nowej Szkocji, we wschodnim krańcu Kanady, wydały ostrzeżenie o zaciemnieniu, nakazując wszystkim pozostać w domu i zaopatrzyć się w zapasy na co najmniej 72 godziny.

Podczas konferencji prasowej premier Justin Trudeau poprosił wszystkich o „podjęcie odpowiednich środków ostrożności”.

Na Bermudach połowa domów jest bez prądu

Wcześniej w piątek Bermudy wstrząsały porywami 160 kilometrów na godzinę i ulewnym deszczem. Ale po sianiu spustoszenia na Karaibach Fiona przeszła około 100 mil od brytyjskiego terytorium na środkowym Atlantyku bez ofiar i poważnych uszkodzeń.

Firma elektryczna Pelco poinformowała, że ​​w piątkowe popołudnie 15 000 z 36 000 domów nadal było bez prądu.

Mieszkańcy zamieszczali zdjęcia powodzi i przecinania linii energetycznych w mediach społecznościowych.

Region położony tysiąc kilometrów od Stanów Zjednoczonych i przyzwyczajony do huraganów jest jednym z najbardziej odizolowanych miejsc na świecie, co sprawia, że ​​w razie nagłej sytuacji ewakuacja jest prawie niemożliwa.

READ  Moskwa ostrzega statki na Morzu Czarnym po zakończeniu umowy zbożowej

7 zabitych w jego śladzie

Tak więc główna wyspa potraktowała przygotowania bardzo poważnie. Budynki i domy muszą również przestrzegać surowych przepisów budowlanych, aby wytrzymać burze.

„Budynki są naprawdę budowane tak, aby przetrwać i nigdy nie widzimy zniszczeń, jakie Karaiby przeszły przez lata” – powiedziała Eileen Murray, która pomogła mężowi umieścić metalowe płyty na ich firmie w Hamilton, zanim minie huragan.