aktywny: kurczenie się
Kleczew, PolskaI 2 marca 2023 r /PRNewswire/ — Największa farma hybrydowa wEuropa W Polsce powstanie region centralny i wschodni, łączący elektrownię fotowoltaiczną i elektrownię wiatrową o łącznej mocy 205 MW. Roczna produkcja zapewni energię elektryczną dla ponad 100 000 domów i zmniejszy emisję dwutlenku węgla o około 160 ton. Na potrzeby rozwoju infrastruktury technologicznej fabryki Huawei dostarczy inwertery serii 710 oraz 23 inteligentne terminale inwerterowe. Farma hybrydowa powstaje na terenie górniczym Kleczew w województwie wielkopolskim.
Farma fotowoltaiczna i wiatrowa Kleczewa zlokalizowana jest na dawnych terenach górniczych. Będzie to jeden z największych kompleksów energii odnawialnej na świecieEuropa Środkowo-Wschodniej i pierwszy w Polsce projekt na tak dużą skalę, łączący technologie fotowoltaiczne i energetykę wiatrową. Pierwszy etap budowy obejmuje budowę elektrowni fotowoltaicznej o mocy 193 megawatów oraz elektrowni wiatrowej o mocy 12 megawatów. W ramach tej inwestycji Huawei dostarczy 23 inteligentne stacje inwerterowe oraz 710 inwerterów, które są jednym z głównych elementów elektrowni fotowoltaicznej. Zakładany roczny uzysk energii elektrowni fotowoltaicznej to ok. 222 GWh, a farmy wiatrowej ok. 47 GWh. Hybrydowy ogród Kleczewa będzie w stanie zaspokoić potrzeby energetyczne ponad 100 000 gospodarstw domowych.
Huawei od kilku lat angażuje się w rozwój nowoczesnej energetyki swoimi inteligentnymi rozwiązaniami fotowoltaicznymi. Bardzo się cieszę, że nasze technologie mogą proaktywnie wspierać zieloną transformację Polski w tak fundamentalnych projektach jak elektrownia hybrydowa w Clichio. To bardzo ważna inwestycja na drodze do całkowitej dekarbonizacji polskiej gospodarki i dostarczania zielonej, czystej i opłacalnej energii dla całego społeczeństwa. – mówi Ryszard Hordy? ski, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.
Inwestorem KleczewSolar & Wind jest Grupa Lewandpol. Zarządzającym majątkiem jest Ergy, a Grupa Electrum odpowiada za generalnego wykonawcę i realizację regulatora mocy czynnej i biernej Renedium.
To projekt o strategicznym znaczeniu dla dekarbonizacji polskiej gospodarki. Dostawcy i kontrahenci zaangażowani w łańcuch dostaw zostali starannie dobrani, aby zapewnić wydajność i niezawodność w trakcie i po zakończeniu budowy zakładu. Jesteśmy przekonani, że będziemy współpracować z najlepszymi dostawcami, w tym z firmą Huawei, która jest już dobrze znana na polskim rynku jako rzetelny dostawca wysokiej jakości adapterów. – Powiedział Marcina Cupellaprezes firmy Ergy.
Wykorzystując swoje zalety w zakresie technologii cyfrowych i energoelektroniki, Huawei wprowadza innowacje, integrując swoje ugruntowane technologie cyfrowe z technologiami fotowoltaicznymi, magazynowania energii, chmury i sztucznej inteligencji. Huawei zapewnia inteligentne rozwiązania PV + magazynowanie dla trzech głównych scenariuszy wytwarzania, przesyłu, dystrybucji i zużycia energii: inteligentne rozwiązanie fotowoltaiczne na skalę przemysłową, inteligentne rozwiązanie fotowoltaiczne C&I oraz inteligentne rozwiązanie fotowoltaiczne dla gospodarstw domowych. Rozwiązania te zmniejszają średni koszt energii elektrycznej (LCOE) elektrowni fotowoltaicznych w całym okresie ich eksploatacji i poprawiają wydajność konfiguracji sieci, czyniąc fotowoltaikę podstawowym źródłem energii.
Wybór inwerterów i inteligentnych stacji inwerterowych przez naszych partnerów biznesowych jest najlepszym potwierdzeniem wysokiej jakości i niezawodności naszej technologii. Inwestycja KleczewSolar & Wind jest zwieńczeniem wieloletniej globalnej współpracy biznesowej i ważnym czynnikiem dla przyszłego rozwoju elektrowni hybrydowych. Zaufanie partnerów biznesowych: Ergy, Electrum oraz inwestora Lewandpol do naszych produktów napawa nas dumą i motywuje do dalszej pracy w imię rozwoju bezemisyjnych źródeł energii. Warto zaznaczyć, że falowniki Huawei jako pierwsze w Polsce uzyskały obowiązkową niespecyficzną certyfikację dla wszystkich falowników fotowoltaicznych. – dodaje Bao? Strzała? kowski, Starszy Przedstawiciel ds. Klientów, DigitalPower, Huawei Polska.
Część fotowoltaiczna elektrowni fotowoltaicznej i wiatrowej Clichio powstała przy udziale firmy Electrum, Firma Genco SolarBudmat i Tele-Fonika Cable.
zdjęcie:https://mma.prnewswire.com/media/2013200/project_picture.jpg
Te komunikaty prasowe mogą również Cię zainteresować
|
Komunikat prasowy wysłany 2 marca 2023 r. o godzinie 12:32 i dystrybuowany przez:
„Miłośnik muzyki. Miłośnik mediów społecznościowych. Specjalista sieciowy. Analityk. Organizator. Pionier w podróżach.”
More Stories
Ta polska firma produkuje w 100% biodegradowalne talerze i sztućce z wykorzystaniem pszenicy
Toupret kupuje konkurenta w Polsce
Drobiarski gigant LDC jest w trakcie przejęcia fabryki Konspolu w Polsce