Holandia dominuje nad Polską w grupie Francja-Wyzwolenie

Piłka nożna na Euro 2024wydanie

Po niesamowitym, pełnym okazji meczu Holendrzy zwyciężyli 2:1. Mogą podziękować swojemu opiekunowi.

„Wstrząśnij mną, potrząśnij mną” Kilka lat temu śmiałam się z promocji Oranginy. „Wstrząśnijmy nimi, wstrząśnijmy nimi” – obiecywali Oranje wchodząc na stadion w Hamburgu, aby zmierzyć się z Polakami w pierwszym meczu grupy D, w skład której wchodzą także Francja i Austria, gdzie zmierzą się ze sobą w poniedziałek 17 czerwca. o 22:00 21:00 Holendrzy weszli do meczu z pełną mocą i już w drugiej minucie stworzyli groźną okazję, ale to Polakom, pozbawieni kapitana Roberta Lewandowskiego, po kwadransie meczu po rzucie rożnym otworzyli wynik. z główką dzięki pionowemu spustowi w stylu Ronaldo. Piętnaście minut później Cody Jacobo wyrównał po zablokowanym strzale z krawędzi pola karnego.

Chociaż holenderscy napastnicy czasami się wahali i bardzo brakowało im celności, ich bramkarz, Bart Verbruggen, miał szczególnie mocny chwyt, a w jego szeregach grało aż pół tuzina wybitnych zawodników. W oszałamiającym, pełnym okazji meczu Holendrzy wywalczyli zwycięstwo w 83. minucie dzięki Footowi Weegorstowi pod koniec meczu, w którym ogólnie kontrolowali grę, ale w którym mogli dać się zaskoczyć, nie ratując bramkarza po sześciu minutach. . Po Niemczech, Włoszech i Hiszpanii do konkursu z sukcesem przystąpiła Holandia, ku uciesze tysięcy kibiców, którzy przybyli do hanzeatyckiego miasta.

Pełny harmonogram meczów Euro

Strach przed meczem

Hamburska policja zastrzeliła mężczyznę, który przed meczem Holandii z Polską groził, że zaatakuje funkcjonariuszy siekierą i koktajlem Mołotowa. Z wciąż nieznanego powodu „napastnik wyszedł z kawiarni i groził funkcjonariuszom policji” – wyjaśnił Thilo Marksen, rzecznik lokalnej policji, wyjaśniając, że „nie ma dowodów na to, że ma on związek z piłką nożną”. Rzecznik powiedział, że policja w końcu go postrzeliła i „uderzyła go w nogę”, odnosząc się do zabrania napastnika do szpitala. Do ataku doszło w pobliżu niezwykle turystycznej ulicy Reeperbahn, nieco ponad kilometr od strefy kibica utworzonej przez władze w parku miejskim.

READ  Po analizie konkurencji Norsk Hydro wznawia przejęcie polskiej firmy Alumetal