Halle: Hurkač nokautuje Zvereva i dociera do finału

Mary Mahy, Media365 Opublikowano w sobotę, 22 czerwca 2024 o 16:00.

Dziś, w sobotę, Polak Hubert Hurkacz, dziewiąty zawodnik świata i zajmujący 9. miejsce w rankingu, zakwalifikował się na trawie do finału mistrzostw ATP w Halle w Niemczech, po wyrzuceniu z gry Niemca Alexandra Zvereva, czwartego zawodnika świata i miejsce 9. 2.

Najsilniejszy był Hubert Hurkacz. W sobotę Polak, dziewiąty zawodnik świata i dziewiąty rozstawiony, zakwalifikował się na trawie do finału mistrzostw ATP w Halle w Niemczech, po wyeliminowaniu Niemca Alexandra Zvereva, czwartego zawodnika świata i pierwszego rozstawienie w serii nr 2, w dwóch setach (7-6(2), 6-4) i 1:34 do końca. W pierwszej rundzie obaj gracze rozpoczęli na równych warunkach w pierwszych sześciu meczach. Gdy było 3:3, Polak jako pierwszy znalazł się w niebezpieczeństwie przy swoim serwisie, ale ostatecznie wyszedł z niego, mimo czterech break pointów, aby go obronić. Następnie obaj gracze przystąpili do tie-breaka. W tym decydującym meczu Hubert Hurkacz objął prowadzenie, by zakończyć pierwszego seta i wygrać go już po pierwszym secie (7-6(2)). Wreszcie w drugim i ostatnim secie, przy stanie 1:1, Niemiec stracił serwis.

Hurkacz przetestuje swój najlepszy ranking ATP

Przewagę tę dziewiąty zawodnik na świecie utrzymał do końca, kończąc to spotkanie dzięki końcowemu nokautowi (6-4). W finale rozstawiony z numerem 9 zmierzy się ze zwycięzcą drugiego meczu półfinałowego, w którym obecnie zmierzą się Jannik Sinner z Włoch, rozstawiony z numerem 1 i numerem 1 na świecie, z Chińczykiem Zhizhenem Zhangiem, graczem z numerem 42 na świecie. Hubert Hurkacz rozegra jedenasty finał w swojej karierze na turnieju ATP, a drugi w tym roku 2024. W swoim pierwszym finale w tym sezonie Polak 1 kwietnia w Portugalii pokonał Estorila i zdobył tytuł. Był to turniej ATP 250. Ten turniej w Halle jest turniejem ATP 500 i dziewiąty zawodnik na świecie dobrze o tym wie, wygrywając go w sezonie 2022. Ten bardzo miły tydzień pozwoli Hurkaczowi wypróbować swój najlepszy ranking ATP, ponieważ utrzymuje go siódme miejsce w Świecie, które go czeka, niezależnie od wyniku jego przyszłych finałów.