Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Google Pixel 6: plotki sugerują naprawdę rozsądną cenę

2

ten Google Pixel 6 i 6 Pro Wkrótce, ale ich ceny wciąż nie są znane. Jednak plotki sugerują, że standardowy model może być tańszy niż oczekiwano.

Google przygotowuje się do ujawnienia swoich nowych smartfonów w październiku (być może dziewiętnastego). Te ostatnie mogą być również dostępne około tydzień po prezentacji. Jest bardzo prawdopodobne, że amerykański gigant skoncentruje się na głównych rynkach. Wiemy już, że zaangażowanych jest osiem krajów: Australia, Kanada, Francja, Niemcy, Japonia, Tajwan, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone.

Google Pixel 6 / © Google

YouTuber Brandon Lee, który prowadzi kanał YouTube To jest dzisiejsza technikaNiedawno ujawniono różne ceny obu urządzeń. Wyjaśnia, że ​​skontaktował się z europejskim źródłem pracującym dla dużego dostawcy, który wysłał mu zdjęcie listy z cenami smartfonów o nazwie „Google Oriole” i „Google Raven”. Te dwie nazwy kodowe zostały użyte przez firmę do oznaczenia Pixel 6 i Pixel 6 Pro.

Pixel 6 tańszy niż oczekiwano?

Wiemy, że wersja „Oriole”, czyli Pixel 6, będzie dostępna w dwóch wariantach. Model wyposażony w 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci może kosztować 550 euro, podczas gdy wersja 8/256 GB będzie miała 650 euro. Jeśli informacje są poprawne, najdroższy model w ofercie będzie kosztował mniej niż Pixel 5 w momencie premiery (629 euro).

Pixel 6 Pro powinien być dostępny w trzech wersjach z 12 GB pamięci RAM i 128, 256 i 512 GB pamięci. Najdroższy powinien zaczynać się od 900 USD i możemy spodziewać się dodatkowych 100 USD za poziom pamięci.

© Google

Różnica 350 euro między obiema wersjami wydaje się znacząca. Jednak różnice sprzętowe są realne. Oprócz większej pamięci RAM, Pixel 6 Pro może pomieścić 6,7-calowy panel Oled LTPO o rozdzielczości QHD, podczas gdy Pixel 6 wybiera 6,4-calowy wyświetlacz Oled o rozdzielczości Full HD. Powinieneś również pozwolić Szybkie ładowanie do 33W Dostępny jest dodatkowo teleobiektyw x4. Zobaczymy, czy jest to uzasadnione dla klientów.

Dostępne będą różne kolory, ale w niektórych krajach może to być ograniczone. Brandon Lee bierze przykład z Francji. Według niego naszemu krajowi przysługuje tylko jeden kolor Pixela 6 Pro (carbon grey) i dwa kolory standardowego Pixela 6 (carbon i green). Nieco zaskakujący wybór, nawet jeśli na pewno cierpliwie czekaliśmy na konferencję.

READ  iPhone 14: tylko duże ekrany, lepsze zdjęcia