Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

G20 wysyła mieszany sygnał w walce z globalnym ociepleniem

Od kryzysu do kryzysu i od szczytu do szczytu. Uczestnicy COP26, który rozpoczął się w niedzielę 31 października w Glasgow, spędzili ten dzień z oczami na niedawnych rozmowach G-20 w Rzymie. Ich nadzieje na pozytywny sygnał w walce ze zmianami klimatu zostały w połowie spełnione przez 20 największych gospodarek planety (Unia Europejska, Stany Zjednoczone, Chiny, Indie itd.), które odpowiadają za 80% emisji. Globalne emisje gazów cieplarnianych.

Les pays du G20 s’en sont félicités: ils n’arriveront pas les mains vides à la conférence des Nations unies sur le climat, où 196 pays et plus de 30 000 delégués ont convergé ces’ derac pournières teré heures Ogrzewanie, Zaostrzają się na całym świecie, do bezprecedensowych poziomów. Dwa dni po szczycie szefowie państw i rządów G-20 z pewnością osiągnęli kompromis, który prawdopodobnie da odrobinę impetu COP 26, pomimo obecnych podziałów, zaostrzonych przez pandemię COVID-19.

Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów COP26, krytyczna konferencja w obliczu kryzysu klimatycznego

Aby jednak uniknąć drażliwości, doszli również do impasu, który może prowadzić do wielu trudnych do wypełnienia luk w dyskusjach na konferencji klimatycznej. Zobowiązania, które uzgodnili w niedzielę w Rzymie, mogą nie wystarczyć, aby stworzyć prawdziwą nadzieję na COP26.

” Niewiele „

„Z zadowoleniem przyjmuję odnowione zaangażowanie G-20 na rzecz globalnych rozwiązań, ale wyjeżdżam z Rzymu z zawiedzionymi nadziejami – nawet jeśli nie jest to pogrzebane”Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres powiedział na Twitterze. „Poczyniliśmy rozsądne postępy w G20, ale to nie wystarczy”Docenił także brytyjski premier Boris Johnson, którego kraj przewodniczy COP26. I ostrzeżenie: „Jeśli Glasgow zawiedzie, to wszystko, co zawiedzie”.

Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Chwila prawdy dla Borisa Johnsona, który chce być „modelką” w klimacie
READ  Była sekretarka nazistowskiego obozu koncentracyjnego jest „uciekinierką” przed procesem

ten Oświadczenie końcowe Grupy Dwudziestunegocjowane z dnia na dzień od soboty do niedzieli, potwierdza cele porozumienia klimatycznego z Paryża z 2015 r., a mianowicie „Utrzymuj średni wzrost temperatury znacznie poniżej 2°C i kontynuuj wysiłki, aby ograniczyć poziom 1,5°C powyżej poziomu sprzed epoki przemysłowej”.. Dodaje, że skutki zmian klimatycznych będą „znacznie słabszy w 1,5°C niż w 2°C” I „Utrzymanie 1,5°C w tym zakresie będzie wymagało znaczących i skutecznych działań i zobowiązań ze strony wszystkich krajów”. Zwraca również uwagę na potrzebę „Podejmij nowe kroki w tej dekadzie”. „Te sygnały są ważnym sygnałem”., sędzia Alden Mayer, ekspert z grupy badawczej E3G i ekspert ds. negocjacji klimatycznych. Gra nie została wygrana, ponieważ wiele krajów ograniczało cztery żelazka, takie jak Indie, Rosja czy Arabia Saudyjska.

Masz 66,04% tego artykułu do przeczytania. Reszta przeznaczona jest tylko dla subskrybentów.