Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Francja protestuje przeciwko karze śmierci dla aktywistów gejowskich

31-letnia Zahra Seddiqi Hamdani i 24-letni Ilham Shabdar zostali skazani w północno-zachodnim sądzie po tym, jak zostali oskarżeni o promowanie homoseksualizmu.

Artykuł autorstwa

opublikowany

czas czytania : 1 minuta.

Francja ma „Niefortunny” W środę, 7 września, Iran skazał na śmierć dwie lesbijki i aktywistki LGBT, co ujawniło na początku tego tygodnia stowarzyszenie obrony praw człowieka. Francja przypomina o swoim stałym sprzeciwie wobec kary śmierci wszędzie iw każdych okolicznościach.zacieniony w obecnej sytuacji Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Ty też pamiętasz Paryż Jego „stanowcze zaangażowanie w globalną dekryminalizację homoseksualizmu i obronę praw osób LGBT”.

Kurdyjska organizacja praw człowieka „Hingaw” poinformowała w poniedziałek, że sąd w północno-zachodnim mieście Urmia skazał 31-letnią Zahrę Seddiqi Hamdani i 24-letniego Ilhama Shabdara. Zostali skazani za „korupcję na ziemi”, najpoważniejszy zarzut w irańskim kodeksie karnym. Według irańskiej organizacji na rzecz praw LGBTQ 6Rang z siedzibą w Niemczech po raz pierwszy kobiety zostały skazane na śmierć za swoją orientację seksualną.

Obrońcy praw człowieka oskarżają Iran o przeprowadzenie fali represji, która dotknęła wszystkie segmenty społeczeństwa. Aktywiści ci szczególnie ubolewają nad aresztowaniami wymierzonymi w (niemuzułmańską) bahaicką mniejszość religijną, wzrostem liczby egzekucji w tym kraju oraz przetrzymywaniem cudzoziemców.

READ  Ramzan Kadyrow grozi Polsce: „Lepiej odzyskaj broń!”