Euro: Pomimo powrotu i bramki Kyliana Mbappe, reprezentacja Francji słabnie w meczu z Polską

We wtorek wieczorem reprezentacja Francji zremisowała w Dortmundzie z Polską (1:1) w swoim trzecim meczu w Grupie Europejskiej. Po zakwalifikowaniu się do 1/8 finału przed rozpoczęciem meczu, Blues zajęli drugie miejsce w swojej grupie. Teraz czekają, aby poznać tożsamość swojego przyszłego konkurenta, który zajmie drugie miejsce w grupie piątej.

Podsumowanie meczu:

W obliczu polskiej drużyny, która jeszcze przed rozpoczęciem meczu została wyeliminowana z Euro, „The Blues” nie mieli nic do stracenia, awansując już do 1/8 finału. Z drugiej strony w tym trzecim meczu w grupie mieli wszystko do zyskania: pierwsze miejsce w grupie D i przede wszystkim pewność siebie, szczególnie w obliczu bramek przeciwnika.

W tej kwestii partnerzy kapitana Kyliana Mbappe, który na początku meczu miał na sobie maskę, nie dawali dużo więcej gwarancji niż w dwóch pierwszych meczach. Biorąc pod uwagę, że potrafią stwarzać okazje liczebnie, podopiecznym Didiera Deschampsa, prowadzonym przez atak PSG (Barkola – Mbappé – Dembélé), po raz kolejny zabrakło jakości w wykończeniu i ostatnim podaniu.

Polski bramkarz Lukas Skorupski kilkakrotnie blokował wszystkie próby Francuzów, m.in. przeciwko Theo Hernandezowi (11), Ousmane Dembele (19) czy Mbappe (42, 45, 48). Dał swoim partnerom szansę na otwarcie bramki, ale umiejętności zabrakło także Kasperowi Urbańskiemu (15) i Robertowi Lewandowskiemu (34).

Wreszcie, po dobrym początku drugiej połowy, The Blues w końcu znaleźli sposób na zdobycie bramki po rzucie karnym Ousmane Dembélé. Kylian Mbappé był odpowiedzialny za konwersję bramki (55.), pierwszego gola w jego karierze na Euro. Wtedy Francuzi zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie.

READ  Kto się kwalifikuje? Kto jest zagrożony? Najnowsze informacje o francuskich drużynach koszykówki, piłki ręcznej i siatkówki

Wpływ paryżan w ataku, błąd Upamecano w obronie: notatki Bluesa po remisie z Polską

To było zanim zostali zaskoczeni przez Polaków, którzy nie byli specjalnie żądni przygód. Dayot Upamecano złapał nogę Karola Świderskiego we własnym polu karnym i po wideo sędziowaniu, tym razem pan Guida wskazał na rzut karny w polu karnym strzeżonym przez Mike’a Maignana. Uderzenie Lewandowskiego zostało zatrzymane przez francuskiego bramkarza, jednak celny strzał został cofnięty, ponieważ Maignan zbyt mocno przewidywał strzał. Bardzo szczęśliwy, że dostał drugą szansę, najlepszy strzelec Barcelony już się nie trząsł i wyrównał (1-1, 79. minuta). Wynik nie będzie się już przesuwał.

Jeśli punktacja stała się szczególnie trudna dla Trójkolorowego, Austrii udało się strzelić trzy gole obok Holandii i zająć pierwsze miejsce w grupie. Jednak drużyna Batawów zakwalifikowała się, ponieważ z czterema punktami plasuje się w gronie najlepszych trzecich miejsc.

Numer: 333

Musieliśmy zatem poczekać 333 minuty (co odpowiada około 4 meczom), aby Francuz ponownie strzelił gola w koszulce Koguta. Strzelając rzut karny w 55. minucie, Kylian Mbappe odniósł sukces, ponieważ tak naprawdę jako ostatni trafił do bramki w 85. minucie meczu przygotowawczego z Luksemburgiem (3:0), który odbył się 5 czerwca. Na szczęście z pomocą podopiecznym Didiera Deschampsa przyszedł Austriak Maximilian Weber, który w pierwszym meczu Francji na Euro strzelił gola swojej drużynie, co było ich jedynym zwycięstwem (1:0).

Kto jest konkurentem Francji o ósme miejsce?

Zajmując drugie miejsce w grupie D, Francja z pewnością zajmie drugie miejsce w grupie E. Szczególnie niezdecydowana grupa obejmuje Rumunię, Belgię, Słowację i Ukrainę. Każda z tych drużyn po dwóch dniach ma na swoim koncie po 3 punkty. Spotkają się ze sobą w środę o 18:00 (Słowacja-Rumunia i Ukraina-Belgia).

The Blues nie zaproponowali sobie najtańszej części tabeli, bo jeśli wygrają w 1/8 finału, w ćwierćfinale mogą zmierzyć się z Portugalią, a w półfinale z Niemcami lub Hiszpanią.

READ  Siedem rekordów świata Duplantisa

Karta techniczna:

Dortmund (stadion Westfalii). Pierwsza połowa: 0-0. Sędziował: Marco Guida (Włochy).

Cele. Francja: Mbappé (pkt 56). Polska: Lewandowski (79. punkt).

Ostrzeżenia. Francja: Rabiot (43. miejsce). Polska: Zalewski (24), Dawidowicz (89), Świderski (90+3).

Francja. Minjan. Kounde, Upamecano, Saliba, Te Hernandez; Tchouamini (Fofana, 81), Kante (Camavinga, 61), Rabiot (Griezmann, 61); Dembélé (Kolo Mwani, 86), Mbappé (Przylądek), Barkola (Giroud, 61).

Polska. Skorupskiego. Frankowski, Bednarek, Davidović, Kuiur, Zalewski (Skoras, 68. miejsce)) ; Szymański (Świderski, 68. miejsce), Moder, Zieliński; Urbański, Lewandowski (CAP).