Euro 2024: Polska zakwalifikowała się i dołączyła do grupy reprezentacji Francji

Blues teraz wie. Na niecałe trzy miesiące przed rozpoczęciem Euro 2024 w Niemczech (14 czerwca – 14 lipca) Francja zna tożsamość swojego trzeciego przeciwnika w fazie grupowej mistrzostw Europy: Polski, zwycięzcy ostatniego meczu play-off. Mecz jest we wtorek wieczorem.

Podczas gdy The Blues zmierzyli się z Chile w towarzyskim meczu na stadionie Velodrome (zwycięstwo 3:2), polska drużyna Pió Cervony (Czerwoni i Biali) i Welsh Dragons zmierzyli się ze sobą w ostatnim meczu barażowym na „ścieżce A”. Jedyne dwie drużyny w tej Lidze A, które nie mogły zakwalifikować się do finałowego etapu mistrzostw Europy, znalazły się w meczu finałowym po kolejnych półfinałowych zwycięstwach nad Estonią (5:1) i Finlandią (5:1). 4-1).

Kary są bardzo dobre

Polska, 30. kraj w rankingach FIFA, zamyka Grupę D mistrzostw Euro 2024, w której występują Francja, Holandia i Austria. W Cardiff City nie było okazji (11 strzałów, 3 celne dla walijskiej drużyny, 13 celnych strzałów dla polskiej drużyny) w niezdecydowanym i bardzo zaciętym meczu, który zakończył się do samego końca. Dogrywka z wynikiem zerowym i pusta. Walijczyk w dogrywce pierwszej połowy nie uznał gola ze względu na spalonego, co mogło otworzyć losy spotkania.

Musieliśmy więc poczekać pełne 120 minut na rzucenie straszliwymi kostkami. Sesja idealna, albo prawie idealna: pierwszych dziewięciu meloników odniosło sukces, aż przyszła kolej na ostatniego walijskiego melonika, Daniela Jamesa, któremu nie udało się zmierzyć z Wojciechem Szczęsnym.

Oczywiście ostatni raz Blues zmierzyli się z Polską w 1/8 finału Mistrzostw Świata 2022 na stadionie Al Thumama w Doha. Spotkanie, które obróciło się na korzyść kolegów z drużyny Kyliana Mbappe, którzy tego wieczoru strzelili dwa gole, ale było to też wspaniały moment w historii francuskiej drużyny, odkąd Olivier Giroud strzelił swojego 52. gola pod koszulką Koguta, ustanawiając tym samym 52. gola dla drużyny pod koszulą Koguta. Absolutny rekord. W sumie Francja mierzyła się z Polską 17 razy (9 zwycięstw, 5 remisów, 3 porażki).

READ  Linie frontu przesuwają się w Donbasie, gdy Ukraina kontratakuje

W pozostałych barażach tego wieczoru Gruzja, która po raz pierwszy w swojej historii dotarła do finału mistrzostw Europy i która także dobiegła do końca dogrywki, eliminując Grecję (0:0, tab. 4-2), i Ukraina, zwycięzcy meczu z Islandią (2:1).