Euro 2024. Polska – Austria: Piękna podróż Austriaków

20:08 – Podsumowanie meczu

Ekscytująca Austria, która w sezonie uwiodła Europę, powraca! Opierając się plecami o ścianę po porażce w pierwszym meczu z Francją (0:1), drużyna Ralfa Rangnicka odzyskała atrakcyjny futbol i mistrzostwo w grze, aby wydobyć to, co najlepsze z bardzo szalonej polskiej drużyny. Tak naprawdę Polska nie brała udziału w grze aż do końca pierwszej połowy. Bramka Piątka (30) świadczy bardziej o pewnym oportunizmie w polu karnym, niż o realnej sile i chęci przeszkadzania przeciwnikowi. Partnerzy Roberta Lewandowskiego, którzy weszli na boisko w drugiej połowie, nie mieli zbyt wielu okazji, ale z powodu braku tempa wydawali się marnować je na boisku. Wręcz przeciwnie, cieszyliśmy się ciągłym zagrożeniem ze strony Austriaków pod bramkami Szczęsnego. Oprócz goli Traunera (9, główka), Baumgartnera (66, dobry strzał) i Arnautovicia (78), widzom podobały się piękne formacje ofensywne i świetna aktywność Zapitzera na prawym skrzydle. Dobra grę defensywnego duetu Bosch i Lenhart zauważymy także odważnie w oddanych strzałach na bramkę przeciwnika.

Wynik mógłby być lepszy, gdyby umiejętności wzrosły w stosunku do bramek Sabitzera (17, 39, 42), Buscha (51, 84), Weimera (75) i Laimera (85). Dokonując pewnych zmian taktycznych i usuwając trzech zawodników w porównaniu z typową drużyną, która zaczynała przeciwko The Blues, Ralf Rangnick był w stanie wprowadzić większą pionowość do gry swojego zespołu i poprawić zbiorowe wyniki. Pewne jest, że w trzecim meczu Holendrzy nie będą mieli łatwego zadania. Z kolei reprezentacja Polski, będąc o krok od eliminacji z rozgrywek, po raz kolejny zawiodła na dużym turnieju (odchodząc w I rundzie Euro 2020). Niestety, ostatnie spotkanie z The Blues w ciągu czterech dni może być po prostu bajką.

20:05 – Austria wraca do światowych rankingów

W oczekiwaniu na dzisiejszy mecz Francji z Holandią Austria zajmuje pierwsze miejsce w grupie z 3 punktami i taką samą różnicą bramek (+2), ale strzeliło więcej bramek niż Batavians i Blues, odpowiednio 2 i 1. . Jeśli chodzi o Polskę, to ona znajduje się na samym dole tabeli z zerową liczbą punktów i uważa, że ​​jej szanse na awans coraz bardziej maleją.

19:55 – Końcowy gwizdek!

To już koniec w Berlinie. Austria, robiąca dziś wrażenie, zaprezentowała naprawdę ofensywny występ. Bardziej realistyczna i kreatywna w grze drużyna Ralfa Rangnicka miała logiczną przewagę nad słabym, polskim przeciwnikiem, który niemal został wyeliminowany z rywalizacji. Nawet wejście Lewandowskiego przyniosło odwrotny skutek w ostatniej połowie godziny.

19:54 – Grosicki próbuje oddać piłkę

Były zawodnik Rennes Grosicki, który wszedł na boisko na ostatni kwadrans, wykonał rzut rozciągnięty. Brakowało płynności i precyzji. Piłka minęła bramkę Austrii.

19:52 – 4 minuty doliczone do czasu!

Turecki sędzia Umut Miller przyznaje cztery minuty doliczonego czasu gry w drugiej połowie.

19:50 – Austria się bawi!

W obliczu sfrustrowanych Polaków Austria bez większych trudności odwróciła piłkę. W miejsce Zielińskiego po stronie polskiej wszedł Urbański.

19:47 – Polska nie widzi już światła dziennego!

Laimer z kolei podaje bardzo blisko czwartej bramki Austrii. W polu karnym okrąża Szczęsnego, ale jego strzał lekko dośrodkowany minął prawy słupek.

19:45 – Co za cios Busha!

Wspaniały, pełen napięcia strzał austriackiego obrońcy Boscha. Cecchini z trudem odpycha piłkę. Polska jest w agonii.

19:39 – Arnautovic robi przerwę

Arnautovic sfaulował polskiego bramkarza i dał Austrię na przerwę (3-1). Zawodnikom Rangnicka szykuje się bardzo ważne zwycięstwo.

19:38 – Rzut karny dla Austrii

Sabitzer pojawia się sam w strefie, pokonując Bednarka i został wytrącony z równowagi przez Chesneya w momencie uderzenia. Niewątpliwy rzut karny dla Austrii.

19:35 – Austria jest bardzo bliska upadku!

Świetna interwencja po strzale Cecchiniego w okolicach Wimmer. Austriacki pomocnik trafił jednak dobrze

19:29 – Baumgartner ogłupia Szczęsnego!

Austria odzyskuje przewagę dzięki umiejętnościom Christopha Baumgartnera. Rozgrywający Lipska dziedziczy piękne podanie od Brassa, po czym oddał mocny strzał, który odbija się od polskiego bramkarza niewłaściwą nogą. 2-1 dla Austrii.

19:26 – Żółta kartka dla Lewandowskiego

Robert Lewandowski otrzymał żółtą kartkę po uderzeniu łokciem Lenharta.

19:25 – Wielki chaos w regionie Polski

Wielki chaos przed bramkami Szczęsnego, a to nie jest na korzyść Austriaków. Polska Obrona mogła uporządkować sytuację w dwóch etapach

19:20 – Wchodzi Lewandowski!

Polski napastnik zastępuje Buksę w polskim ataku. Natomiast Piątek oddaje swoje miejsce Swaderskiemu