Euro 2024: Francja remisuje z Polską

Źródło zdjęcia: Ozan Kosi/AFP

Francuski napastnik nr 10 Kylian Mbappe podczas meczu piłki nożnej UEFA Euro 2024 Grupy D pomiędzy Francją a Polską na stadionie BVB w Dortmundzie, 25 czerwca 2024 r.

Francja zremisowała z Polską (1:1) w ostatnim meczu w Grupie D Mistrzostw Europy 2024, zajmując drugie miejsce w grupie.

Tym samym zajęli drugie miejsce w grupie D i tym samym będą w najtrudniejszej części tabeli 1/8 finału.

Na boisku francuska drużyna już w pierwszych minutach gry zderzyła się z polskim murem, mimo wyraźnej kontroli Francuzów.

Jednak to Polak Robert Lewandowski jako pierwszy oddał celny strzał po strzale Piotra Zielińskiego (szósty), który zablokował francuski bramkarz Mike Maignan.

The Blues stworzyli pierwszą okazję po dośrodkowaniu Ousmane’a Dembélé dośrodkowanym przez Teo Hernandeza jeden na jednego z drugiego słupka. Polski bramkarz Łukasz Skorupski, podobnie jak bramkarz piłki ręcznej, znakomicie potrafił zamienić piłkę na rzut rożny (11. minuta).

Francuska drużyna w końcówce popełniła błąd, marnując okazje Ousmane Dembélé (19), Williama Saliby (38) i Kyliana Mbappé (41, 45).

Następnie Ousmane Dembélé przełamał impas w drugiej połowie, minąjąc Jakuba Kuyora, który faulował w polskim polu karnym. Rzut karny dla The Blues, który wykorzystał Kylian Mbappe (1:0, 56. minuta).

Dayot Upamecano w sytuacji w polu karnym Francji popełnił faul. Sędzia podyktował rzut karny po konsultacji z sędzią asystentem wideo (VAR). Kapitan Polski Robert Lewandowski oddał strzał, ale jego strzał zablokował Mike Minyan (77). Jednak w momencie oddania strzału francuski bramkarz nie znajdował się na linii bramkowej. Lewandowski miał drugą szansę i wyrównał (1-1, 79. minuta).

W drugim meczu grupy czwartej Austria pokonała Holandię (3:2) i zakwalifikowała się na ósme miejsce, co przywraca Bluesowi drugie miejsce w grupie.

READ  bezpośrednio. Mistrzostwa Świata: „Ufam tym 25 graczom”, Didier Deschamps ujawnił swoją listę