Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Epik tworzy fałszywe memy z lat 90., ale nie jest to pozbawione ryzyka

Epik tworzy fałszywe memy z lat 90., ale nie jest to pozbawione ryzyka

Instagram @kiki

Instagram @kiki

W Sklepie Play, sklepie z aplikacjami Google, aplikację pobrano już ponad 50 milionów.

CYBER – Czy zawsze marzyłeś o tym, aby Twoje zdjęcie pojawiło się w „ rocznik », przewodnik w amerykańskim stylu, ze zdjęciem każdego ucznia? ” Rocznik Amnesty International », Sztuczna inteligencja, pozwala nadać Twojemu zdjęciu wygląd vintage i przenieść go w lata 90-te, do ery Backstreet Boys i Spice Girls.

Lubi com.faceappktóra pozwala wyobrazić sobie siebie jako starszą osobę lub filtry Snapchat dla mężczyzn/kobiet EPIK – edytor zdjęć AI, Spółka zależna południowokoreańskiej firmy o nazwie Snow Corporation umożliwia utworzenie od 8 do 12 własnych zdjęć z modami i fryzurami inspirowanymi latami 90.

Wynik wydaje się zadowolić dużą liczbę użytkowników. Płatna aplikacja należy do najpopularniejszych aplikacji w Apple App Store w kategorii zdjęcia i filmy oraz w sklepie Google Play i została pobrana już ponad 50 milionów razy. Potwierdzony sukces osiągnięto także wśród niektórych osobistości, które brały udział w grze, takich jak YouTuberzy Koneser jedzenia Albo aktorki Keke Palmer i Laura Philbin.

„Zbierają absolutnie wszystko”.

Tyle że jest problem, jak w przypadku innych aplikacji tego typu: bezpieczeństwo. Do tworzenia obrazów narzędzie wykorzystuje technologię rozpoznawania twarzy, gromadząc w ten sposób dane biometryczne i wiele innych informacji. Jeśli chodzi o politykę prywatności aplikacji, dostarcza ona bardzo niewiele informacji i gwarancji dotyczących danych osobowych.

Zbierają absolutnie wszystko, nawet informacje o innych zdjęciach w Twoim telefonie », Odnosi się do Radio Kanada Luca Lefebvre’aSpecjalista ds. cyberbezpieczeństwa wyjaśnia, że ​​aplikacja powstała w Azji, gdzie przepisy regulujące dane biometryczne praktycznie nie istnieją.

Kolejny problematyczny czynnik: tendencja ta budzi krytykę na portalach społecznościowych w kontekście trwającego od początku czerwca strajku aktorów i aktorek w Stanach Zjednoczonych, spowodowanego między innymi obawą przed zwolnieniami w pracy w związku z pojawieniem się sztucznych inteligencja. .

W poście na temat „ Osoby płacące za szkolenie sztucznej inteligencji za pomocą swoich zdjęć są złe. Istnieją poważne problemy prawne i etyczne. Sztuczna inteligencja plagiatuje artystów i aktywnie pozbawia ludzi pracy. Ludzie rozpowszechniają fałszywe zdjęcia, aby oszukać ludzi, a technologia poprawia się dzięki modzie na zdjęcia w szkole średniej”.ona pisze.

READ  Długo oczekiwany przez fanów Suunto?

Caroline Renard, scenarzystka oraz reżyserka telewizyjna i filmowa, również napisała na X (dawniej Twitterze): „ Nigdy nie będziemy wolni. Mamy strajki i próbujemy walczyć z technologią sztucznej inteligencji, a wy robicie takie głupie rzeczy. »

Zobacz także na Poczta Le Huffa :