Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Emmanuel Macron jest „zasmucony śmiercią” ministra spraw wewnętrznych w katastrofie helikoptera

Emmanuel Macron jest „zasmucony śmiercią” ministra spraw wewnętrznych w katastrofie helikoptera

Znajdź tutaj wszystkie nasze transmisje na żywo #UKRAINA

15:43 : Szef ukraińskiej policji narodowej Ihor Klimenko, po śmierci Denisa Monastyrskiego w wypadku helikoptera w Browarach, będzie pełnił tymczasowe obowiązki szefa MSW. Kandydat na następcę zostanie poddany głosowaniu w parlamencie przed formalnym powołaniem, zgodnie z decyzją premiera Dennisa Schmyhala.

15:17 : Liczba ofiar katastrofy helikoptera pod Kijowem została zrewidowana w dół. Rzecznik policji krajowej początkowo ogłosił dziś rano 18 zgonów. Następnie prezydencja zrewidowała liczbę ofiar śmiertelnych do 16, a następnie do 14 dziś po południu.

14:53 : Francuskie Biuro Śledcze i Analiz (BEA) skontaktowało się z lokalnymi władzami ukraińskimi i czeka, aby dowiedzieć się, czy Super Puma, która rozbiła się w Browarach (Ukraina), jest urządzeniem wojskowym, czy nie. Francuskie władze poinformowały franceinfo, że wezmą udział w śledztwie, jeśli będzie to cywilny helikopter. Samolot, który się rozbił, należał do Państwowego Urzędu ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

14:25 : Podsumowujemy wiadomości wczesnym popołudniem:

CGT grozi odcięciem prądu Dla niektórych wybrańców są „Gorszący”Uspokoił rzecznika rządu Oliviera Ferranda podczas raportu gabinetu. Śledź nasze życie.

Niemiecki minister spraw wewnętrznych poinformował, że zaproponowano jej Kijów „wsparcie” Niemiec w śledztwie mającym na celu wyjaśnienie przyczyn katastrofy śmigłowca, w której zginęło co najmniej 18 osób, w tym jego ukraiński odpowiednik. Śledź nasze życie.

Dochodzenie w sprawie „niewłaściwego wykorzystania własności społecznej” wymierzonego w Go Sport zostało wszczęte w listopadzie, poinformowała prokuratura w Grenoble France Télévisions, potwierdzając informacje z początek.

# Prognoza pogody Meteo Francja Wznosi pomarańczowe czuwanie śniegu w odniesieniu do departamentów Puy-de-Dôme, Alliers i Saône-et-Loire. W Pomarańczowej Czuwie Lodowca nadal znajdują się cztery prowincje, a mianowicie Loara, Rodan, Ain i Isère.

13:50 We wschodniej Ukrainie, w Donbasie, walki szczególnie nasiliły się w Soledarze i Bachmucie, dwóch zaciekłych miastach. Starcia spowodowały ciężkie straty po obu stronach. Nasi specjalni wysłannicy udali się do szpitala wojskowego.

(Gil Galilinaro/Radio)

13:07 : Niemiecka minister spraw wewnętrznych Nancy Weser ogłasza, że ​​zaoferowała Kijów „wsparcie” Niemiec w śledztwie mającym na celu wyjaśnienie przyczyn katastrofy śmigłowca, w której zginęło co najmniej 18 osób, w tym jego ukraiński odpowiednik Denis Monastyrsky.

READ  Inflacja w USA 6,8% na najwyższym poziomie od 40 lat!!!

12:37 : Po zderzeniu wybuchł pożar (objął 500m2) i jest już ugaszony. W sumie do akcji ratowniczych zmobilizowano 127 osób, na miejscu pracują też psycholodzy. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Państwowe Pogotowie Ratunkowe publikują żałobę na portalach społecznościowych.

12:43 W oświadczeniu Państwowa Służba Ratunkowa Ukrainy potwierdziła wypadek jednego ze swoich śmigłowców (DSNS EC-225). Spośród dziewięciu osób na pokładzie trzech było członkami załogi, a sześciu członkami zespołów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Wśród nich przypomnijmy: ministra spraw wewnętrznych Denisa Monastyrskiego, jego zastępcę Jewgienija Jenina oraz sekretarza stanu w MSW Jurija Łobkowicza.

12:25 : powiedział sobie Emmanuel Macron „Żałoba po tragicznej śmierci” Minister spraw wewnętrznych Ukrainy Denis Monastyrsky rozbił swój helikopter. Prezydent Francji wyraża ah „Myśli” W intencji ofiar wypadku, w którym zginęło co najmniej 18 osób, w tym troje dzieci.

12:02 : W południe oceniamy wiadomości:

„Pytanie i dyskusja w języku francuskim są mile widziane”. Z projektu reformy emerytalnej, według Oliviera Ferranda. Rzecznik rządu ma jednak nadzieję, że tak „To popularne wyrażenie nie zamieni się w oblężenie”. Śledź nasze życie.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski a „straszna tragedia” Po tym, jak 18 osób, w tym jego minister spraw wewnętrznych, zginęło w katastrofie helikoptera pod Kijowem. Śledź nasze życie.

Zapisy na platformie przyjęć po maturze Parcoursup Start dzisiejszego popołudnia dla maturzystów i studentów spedycji. Mają czas do 9 marca włącznie na wybór spośród 21 000 uznanych przez państwo kursów.

Jest tylko siedem Alert departamentów na pomarańczowowszystko z powodu niebezpieczeństw związanych ze śniegiem i lodem: Ain, Allier, Isère, Loire, Puy-de-Dome, Rhône, Son-et-Loire.

11:23 : „Dzisiaj w Browarach wydarzyła się straszna tragedia. (…) ból jest nie do opisania.”

11:21 : Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski a „straszna tragedia” Po tym, jak 18 osób, w tym jego minister spraw wewnętrznych, zginęło w katastrofie helikoptera pod Kijowem.

11:08 : Premier Ukrainy Denys Chmygal odpowiada na katastrofę helikoptera, w której zginął dziś rano minister spraw wewnętrznych Denys Monastyrsky. lamentuje „Wielka strata dla rządu i całego kraju”.

10:56 Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel wyraża ubolewanie z powodu śmierci ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych. „Wielki przyjaciel Unii Europejskiej”. wyraża „Moje najgłębsze kondolencje” dla narodu ukraińskiego.

READ  Skarb, który ma ponad 2500 lat, został odkryty przez pieszego w Szwecji

10:30 rano. Na pokładzie helikoptera, który się rozbił, było dziewięć osób i wszyscy zginęli. Doradca prezydenta Cyryl Tymoszenko powiedział podczas konferencji prasowej w ukraińskiej telewizji, że pozostałymi ofiarami były dzieci i dorośli przebywający w przedszkolu w Browarach. Minister i jego asystenci zmierzali do a „gorący punkt” wrogości.

10:08 : dzień dobry @pracownik. W tym momencie helikopter rozbija się w Browarach Nie został jeszcze utworzony. „Badamy wszystkie możliwe tropy, a wstępne śledztwo zostało powierzone śledczym ze służb bezpieczeństwa”.Żadnej służby wywiadowczej — powiedział w oświadczeniu prokurator generalny Ukrainy Andrij Kostin.

10:06 : Czy znamy już przyczynę katastrofy śmigłowca na Ukrainie? napaść? Rakieta? Wypadek ?

10:18 : W zeszłym roku France Télévisions podążyło za ministrem spraw wewnętrznych Ukrainy Denisem Monastyrskim, który zginął dziś rano w katastrofie helikoptera w Browarach. Dziennikarka Marise Bourgot towarzyszyła mu w wizycie na linii frontu, na kilka dni przed rozpoczęciem rosyjskiej inwazji.

(Francja 2)

09:53 : Trwa akcja ratunkowa w Browarach, gdzie helikopter rozbił się w pobliżu przedszkola. Według doradcy prezydenta Kirill Tymoszenko, w tym momencie zginęło 18 osób, w tym troje nieletnich. Do szpitala trafiły 22 osoby, w tym 10 nieletnich.

09:28 W wypadku zginął również Pierwszy Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Minister Stanu ds. Wewnętrznych. W tym momencie pierwsza ocena wskazuje na 16 słów, w tym dwoje nieletnich i 22 hospitalizowane ofiary, w tym 10 nieletnich, powiedział rzecznik policji krajowej.

09:28 : Helikopter rozbił się w pobliżu przedszkola i budynku w miejscowości Browary. Obiekt jest ewakuowany, a wojskowy gubernator rejonu określa. Pomoc na miejscu i władze lokalne już mówią o ofiarach. Zdjęcia, które do nas docierają, pokazują rozmiary płomieni.

09:26 : Szesnaście osób, w tym minister spraw wewnętrznych Ukrainy Dennisa Monastyrskiegozginął w katastrofie helikoptera w Browarach, poinformował rzecznik ukraińskiej policji narodowej.

09:05 : Jest dziewiąta rano, podsumowujemy wiadomości:

• Minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin zapowiedział, że ponad 10 000 policjantów i żandarmów zostanie zmobilizowanych do jutrzejszego utrzymania porządku podczas demonstracji przeciwko reformie emerytalnej. Śledź nasze życie.

• Doradca prezydenta Kiriłło Tymoszenko poinformował, że dziś rano w miejscowości Browary na przedmieściach Kijowa rozbił się helikopter. „są ofiary”on napisał. Śledź nasze życie.

READ  Suivi du cyclone Batsirai à la Réunion : encore des pluies intensywne et du vent fort dans son sillage

• Rejestracje na platformie przyjęć na studia podyplomowe Parcoursup Start dzisiejszego popołudnia dla maturzystów i studentów spedycji. Mają czas do 9 marca włącznie na wybór spośród 21 000 uznanych przez państwo kursów.

Dziś rano szesnaście departamentów nadal jest w stanie pomarańczowego alarmu. Powody są różne: śnieg, lód, deszcz, powodzie.

09:02 : Helikopter rozbił się dziś rano w pobliżu przedszkola w miejscowości Browary na przedmieściach Kijowa, poinformował doradca prezydenta Kiriłło Tymoszenko za pośrednictwem telegramu. „są ofiary”on napisał. – Na miejscu pracują karetki pogotowia, policja i straż pożarna – dodał.

07:20 : Niekoniecznie kompletny system.To właśnie Mark Rutte powiedział później CNN. Może to być również sprzęt będący częścią systemu. lub pomóc Interoperacyjność i szkolenie.

06:32 Premier Holandii chce pomóc Ukrainie wyposażyć się w system obrony powietrznej Patriot. „Zamierzamy uczestniczyć w tym, co robicie z Niemcami w projekcie Patriot”Tak powiedział wczoraj Mark Rutte Joe Bidenowi podczas wizyty w Białym Domu.

07:29 : To jest pierwszy punkt w nagłówkach:

Dziś rano szesnaście departamentów nadal jest w stanie pomarańczowego alarmu. Powody są różne: śnieg, lód, deszcz, powodzie.

• Karetki pogotowia zostały przewiezione dziś rano na lotnisko w Sydney, kiedy przyleciał samolot linii Qantas i na pokład wysłano sygnał o niebezpieczeństwie. Samolot z około 100 pasażerami na pokładzie bezpiecznie wylądował.

• Holenderski premier ogłosił swoją prezydenturę „Cel” Aby pomóc Ukrainie wyposażyć się w system obrony powietrznej Patriot wczoraj podczas wizyty w Waszyngtonie. Niekoniecznie kompletny system.– powiedział Marek Rutte. Śledź nasze życie.

• Rejestracje na platformie przyjęć na studia podyplomowe Parcoursup Zacznij dziś po południu dla maturzystów i uczniów szkół średnich. Mają czas do 9 marca włącznie na wybór spośród 21 000 uznanych przez państwo kursów.