Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Elżbieta II zrywa z tradycją i świętuje Boże Narodzenie w zamku Windsor, a nie w Sandringham

Według Pałacu Buckingham, królowa pozostanie w tym roku w zamku Windsor, „osobista decyzja”, którą należy podjąć „po dokładnym rozważeniu”.

W tym roku, w okresie świątecznym, królowa Elżbieta II nie będzie obchodzić Bożego Narodzenia w Sandringham, w Norfolk, położonym we wschodniej Anglii. 95-latek przeżyje W zamku Windsor, bliżej LondynuPałac Buckingham ogłoszony w poniedziałek. Decyzja podyktowana alarmującym wzrostem liczby przypadków wariantów Omicron w całym kanale, jak podają brytyjskie media.

Sandringham jest rezydencją brytyjskiej rodziny królewskiej, gdzie królowa zwykle odwiedza swoją rodzinę w Boże Narodzenie, jak nakazuje tradycja. W tym roku członkowie rodziny udadzą się do zamku Windsor, obecnie głównej rezydencji Elżbiety II, w okresie świątecznym i „zostaną podjęte rozsądne środki ostrożności”.

Wiele odwołań

To już drugi rok, w którym kryzys doprowadził do odwołania świątecznej podróży królowej do Sandringham. Buckingham wspomina o „osobistej decyzji” i została podjęta „po dokładnym rozważeniu”, ujawnił Sky News.

W zeszłym tygodniu Elżbieta II postanowiła odwołać tradycyjny przedświąteczny obiad z innymi członkami rodziny królewskiej, ponownie w obawie przed ponownym pojawieniem się przypadków Covid-19 w kraju i pojawieniem się wariantu Omicron.

Równolegle z sytuacją zdrowotną w kraju, jeśli jest to uspokajające, królowa Elżbieta II od kilku miesięcy martwi się o swoje zdrowie. Blisko 70-letniego panowania była hospitalizowana przynajmniej w październiku ubiegłego roku. Jej stan zdrowia skłonił ją również do odwołania kilku imprez, w tym przybycia na COP26, który został zorganizowany w Glasgow.

READ  Zazdrosny Teyssier of Zacharie, Constance Argues – tu wszystko się zaczyna 16 maja 2022 (odcinek 400) | Tutaj wszystko się zaczyna