Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Eksperci ds. Zdrowia twierdzą, że pandemia grypy będzie „niezwykle zjadliwa”

Eksperci ds. Zdrowia twierdzą, że pandemia grypy będzie „niezwykle zjadliwa”

„złośliwy”. Jest to słowo wybrane przez pracowników służby zdrowia do opisania epidemii grypy sezonowej, która już trwa w niektórych regionach.

Jako pierwszy zastosował to minister zdrowia François Browne Niedzielne kwalifikacje, 20 listopada 2022 r Zanim prezes Federacji Związków Farmaceutów (Uspo) Pierre-Olivier Vario przewidział francjainformacje ten śr.

Farmaceuta wyjaśnia, że ​​te oczekiwania są budowane O tym, co wydarzyło się na półkuli południowej.. Tam była to grypa „brutalny”, On tłumaczy.

Przeczytaj także: Grypa, przeziębienie, ból brzucha… czy tej zimy będziemy bardziej chorzy?

Pięć regionów znajduje się w fazie przedepidemicznej

We Francji zidentyfikowano już kilka ognisk epidemii. „Oznaki nadejścia grypy zaczynają pojawiać się w Bretanii” Wszedł w stan przedepidemiczny na początku listopada, w szczególności podkreślił Minister Zdrowia Dzień RTL. Val-de-Loire, Haute-de-France, Ile-de-France i Normandia weszły w tym tygodniu w fazę przedpandemiczną, zgodnie z najnowszym biuletynem Public Health France, opublikowanym w tym tygodniu. 23 listopada.

ostatni tydzień b „wzrost wszystkich wskaźników grypy”, Podsumował agencję zdrowia w swoim cotygodniowym raporcie.

Według Pierre-Oliviera Variota jednym z powodów tej możliwej zjadliwości jest najmniejsza obserwacja gestów bariery. „Widzimy, że te reakcje mają tendencję do zanikania” – mówi. Higienistka, która pamięta, wyjaśnia „Minęły dwa lata, odkąd grypa prawie nie istniała”..

Opóźnienie szczepienia

Jako kierownik Uspo prof „trochę zmęczenia” Ludność w obliczu tych gestów barierowych i szczepień, w tym przeciw grypie. ten W rzeczywistości oskarżając A „duże opóźnienie” w porównaniu do ubiegłego rokuWedług oświadczenia Uspo. „To trochę katastrofa” tak twierdziłFrancja Agencja prasowa Philippe Bisset, prezes Syndykatu Wiodących Farmaceutów FSPF.

Minister zdrowia chciał jednak mieć pewność, że system ochrony zdrowia będzie w stanie to zrobić „Wspieraj nadejście grypy, jeśli wszyscy wykonają swoją część (i) jeśli najbardziej narażeni zostaną zaszczepieni”. Na dzień 18 listopada nieco ponad 7 milionów dawki szczepionki w porównaniu do 8,6 mln w ubiegłym roku.

READ  Ariane 5:D-6 przed końcem klaśnij w kuru