Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dla supermocarstw przestrzeń jest miejscem walki o władzęصراع

17 czerwca 2021 r. w kosmosie miało miejsce bardzo ważne wydarzenie: wystartował z pustyni Gobi, załogowego statku kosmicznego Shenzhou 12 Udało mu się zadokować na chińskiej stacji kosmicznej o kryptonimie „Niebiański Pałac”.

Trzech astronautów (chińskich astronautów) zostało tam wysłanych, aby spędzić trzy miesiące w pierwszej jednostce stacji, która wciąż jest w budowie. Oficjalnym celem Niebiańskiego Pałacu, który znajduje się na wysokości 350 kilometrów, jest przeprowadzanie eksperymentów naukowych i umożliwienie chińskim załogom powietrznym trenowania do długich lotów w przyszłości.

Ponieważ od dziesięcioleci Chiny przygotowują się do poważnych inwestycji w kosmos, wysyłając setki satelitów, w tym narzędzia do monitorowania i nadzoru na potrzeby rosnących potrzeb wojskowych oraz instalując GPS, który może konkurować z amerykańskim globalnym systemem pozycjonowania (GPS). . Naukowo mówiąc, udało mi się też wylądować pojazdem o nazwie ty też na Księżycu w 2019 roku i robota na Marsie 15 maja 2021 roku, dzięki technologiom, które do tej pory były w stanie opanować tylko Stany Zjednoczone.

nos dla

READ  Wiemy więcej o genetyce choroby dzięki badaniu przeprowadzonemu w Lille