Demonstracja Coco Gauff przeciwko Karolinie Muchowej w walce o zwycięstwo w turnieju WTA 1000 w Pekinie

Coco Gauff, mająca zaledwie 20 lat, w finale z Karoliną Muchovą (6-1, 6-3) z trudem zdobyła tytuł WTA 1000 w Pekinie, co było jej drugim tytułem w sezonie po styczniowym WTA 250 w Auckland.
Amerykanka pokazała cały swój talent już w pierwszym secie czterema decydującymi uderzeniami z przerwą od pierwszego wrzutu Czecha. W ostatniej akcji pierwszego seta Gauff trzymał się trochę kurczowo. Obecny szósty zawodnik świata stracił punkt przełamania i do zakończenia meczu potrzebował trzech setów.

Krótkotrwała nadzieja dla Karoliny Muchowej

Przez kilka minut można było wierzyć, że ten, który w poprzedniej rundzie odpadł od Qinwen Chenga, w drugiej rundzie będzie mógł stawić czoła większemu przeciwnikowi. Czesi znakomicie rozpoczęli mecz od szybkiej przerwy, aby objąć prowadzenie 2:0, a następnie zaserwowali kolejny serwis. Jednak amerykański zawodnik otrząsnął się po krótkim spadku i rozegrał cztery mecze z rzędu. W rewanżu, który później został stracony (5:3), zwyciężczyni US Open 2023 ruszyła do przodu, aby utrzymać prowadzenie, a następnie zakończyła mecz po serwisie przeciwnika.

Globalna platforma jest na horyzoncie

Dzięki temu zwycięstwu Coco Gauff awansuje na czwarte miejsce na świecie, wyprzedzając Yasmine Paolini i Elenę Rybakinę. Amerykanka nie będzie jednak najwyżej sklasyfikowana w swoim kraju, gdyż wyprzedza ją jeszcze Jessica Pegula o około 400 punktów. Przed nimi Iga Świątek i Aryna Sabalenka są w innej galaktyce, z różnicą prawie 3000 punktów.