Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Częściowe zaćmienie Księżyca w sobotni wieczór: Od której godziny będziemy mogli obserwować zjawisko?

Częściowe zaćmienie Księżyca w sobotni wieczór: Od której godziny będziemy mogli obserwować zjawisko?

Stelvision, firma z Tuluzy specjalizująca się w astronomii, wyjaśniła, że ​​Księżyc będzie ozdobiony „przez ponad godzinę ciemnym wcięciem”, co nada mu „dziwny wygląd”.

Piękny widok z perspektywy w sobotni wieczór. Nowe zaćmienie Księżyca będzie widoczne we Francji od ósmej wieczorem, podobnie jak ma to miejsce w wielu regionach świata. Jeśli oczywiście niebo będzie czyste.

Stelvision to precyzujeJeśli dzisiejsze zaćmienie będzie tylko „bardzo częściowe”, śledzenie go będzie interesujące. „Nasz satelita przez ponad godzinę był ozdobiony ciemnym wgłębieniem, co nadaje mu dziwny wygląd” – wyjaśnia firma astronomiczna z Tuluzy.

Kiedy należy zaobserwować to zjawisko?

Zjawisko ma rozpocząć się tuż po 20:00, ale aby naprawdę być zachwyconym, trzeba poczekać do 21:35. Od tego momentu, wyjaśnia Stellwegen, „Księżyc stopniowo przyjmuje małą, ciemną, być może lekko miedzianą szczelinę w pobliżu bieguna południowego. Szczelina ta przebiega od lewej do prawej na dole dysku księżycowego. Maksymalne zaćmienie następuje o godzinie 10:00: 14:00, a potem gaśnie.” Księżyc stopniowo wyłania się ze stożka cienia, który opuszcza o 22:52.

„Zaćmienie Księżyca ma miejsce, gdy Ziemia znajduje się pomiędzy Słońcem a Księżycem i tworzy cień na powierzchni Księżyca. On pamięta Nauka i życie. Ponieważ te ciała niebieskie nie są idealnie ustawione, widzimy tylko część Księżyca w cieniu naszej planety. I odwrotnie, podczas całkowitego zaćmienia nasz satelita jest całkowicie zaciemniony przez Ziemię.

Aby zapewnić sobie jak najlepszą okazję do czerpania przyjemności z tego spotkania, zaleca się trzymać z dala od miast i wybrać miejsce o jak najmniejszym zanieczyszczeniu światłem.

READ  NASA zrobiła zdjęcie lotnicze Curiosity wspinającej się na górę Merko na Marsie