Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Cudowne zdjęcia komety „Matki Smoków” znajdującej się najbliżej Słońca

Cudowne zdjęcia komety „Matki Smoków” znajdującej się najbliżej Słońca

Od miesięcy kometa 12P/Pons-Brooks wędruje po naszym niebie. Dała pokaz nawet podczas całkowitego zaćmienia słońca 8 kwietnia i nadal zmierza w stronę naszej gwiazdy. Można się jednak spodziewać, że będzie to najważniejszy punkt programu w nadchodzących dniach.

Nosi pseudonim B „sprawca diabła” lub nawet „Matka Smoków”. Nawiązując do rogów, którymi czasami go zdobiono w ostatnich miesiącach, kiedy nurkował w naszym Układzie Słonecznym. Kometa 12P/Pons-Brooks, jeśli chodzi o jej oficjalną nazwę. Jeśli warto dziś o tym ponownie rozmawiać, to z kilku powodów.

Widok komety „Matka Smoków”.

Po pierwsze dla kilku zdjęć Naukowcy astronomiiNaukowcy astronomii – Amatorzy i profesjonaliści – uchwycili tę kometę podczas całkowitego zaćmienia słońca 8 kwietnia.

Lub dla innych ujęć, gdy zbliża się do naszego słońca.

Niektóre z tych zdjęć ukazują ogon Komety Szatana uginający się pod wpływem koronalnego wyrzutu masy (CME) lub przynajmniej potężnej eksplozji z Wiatr słonecznyWiatr słoneczny. W nadchodzących dniach urządzenie holograficzne A będzie mogło uchwycić kilka pięknych przykładów.

Kometa 12P/Pons-Brooks spotyka Słońce

I w końcu znowu mówimy o komecie 12P/Pons-Brooks, ponieważ 21 kwietnia 2024 roku przejdzie ona przez swoją orbitę. PeryheliumPeryhelium. punkt dźwiękowy Obraca się po orbicieObraca się po orbicie Od około 71 lat najbliżej słońca. Będzie od nas wówczas niecałe 120 milionów kilometrów gwiazdagwiazda. To mniej niż odległość między Ziemią a Słońcem.

W kolejnych dniach kometa 12P/Pons-Brooks będzie najjaśniejsza dla obserwatorów planet.Półkula północnaPółkula północna. Będziesz musiał go szukać tuż po zachodzie słońca w kierunku północnego lub północno-zachodniego horyzontu. Ale to jest OgromOgrom Jednakże identyfikacja około 6 nie powinna być dozwolonaokooko Nagi. Chyba że kometa Szatana doświadczy nowej erupcji, która spowoduje szturm na to miejsce jasnośćjasność.

Należy również pamiętać, że odPółkula południowaPółkula południowa Że „Matka Smoków” będzie najgorętsza. Kiedy osiągnie najbliższy punkt od Ziemi w czerwcu przyszłego roku.

READ  Tak się dzieje, gdy codziennie jesz ziemniaki!