Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co drugi pacjent w paczkach jest otyły, ale osoby z nadwagą w wieku poniżej 50 lat nadal nie kwalifikują się do szczepienia.

Co drugi pacjent w paczkach jest otyły, ale osoby z nadwagą w wieku poniżej 50 lat nadal nie kwalifikują się do szczepienia.

Osoby otyłe stanowią prawie połowę pacjentów z Covid przyjętych na intensywną terapię, ale jeśli są w wieku poniżej 50 lat, nadal nie kwalifikują się do szczepienia. – Eric Dessons / JD / Ciba

  • Do chwili obecnej 47% pacjentów z Covid jest otyłych.
  • Jednak osoby otyłe w wieku poniżej 50 lat nadal nie są dostępne do szczepienia Covid.
  • Dla stowarzyszeń i klinicystów to wykluczenie z docelowej szczepionki nie jest spójne i stwarza zagrożenie dla zdrowia osób otyłych.

Na oddziałach intensywnej terapii prawie połowa pacjentów z Covid-19 jest otyła. Jednak obecnie otyłe osoby w wieku poniżej 50 lat nie kwalifikują się do szczepień.

Dla tych mężczyzn i kobiet wyjście z domu wiąże się z podejmowaniem ryzyka i stawieniem czoła chorobie, w której się znajdują Bardziej prawdopodobne, że zostanie poważnie dotknięty. Stąd ich brak zrozumienia, ponieważ do dnia dzisiejszego nie uzyskali jeszcze dostępu do cennych rzeczy
Covid szczepionka.

Populacja jest poważnie zagrożona zarażeniem koronawirusem …

Rok temu kilka badań wykazało, że otyłość gwałtownie zwiększa ryzyko wystąpienia ciężkiego ostrego zespołu oddechowegoKorona wirus. Tak więc od początku epidemii we Francji osoby otyłe stanowią 45% pacjentów z Covid-19 przyjmowanych na intensywną terapię. Od początku roku osiągnął nawet 47%. „Wiedzieliśmy o tym od początku” – potwierdza profesor Gilali Annan, kierownik oddziału intensywnej terapii w szpitalu Raymonda Poincaré w Garches (Hauts-de-Seine). Widzimy to na naszym oddziale, podobnie jak koledzy na oddziałach intensywnej terapii na całym świecie, we Francji i gdzie indziej ”.

Ryzyko istnieje, gdy nadwaga i eskalacja wzrasta: „Osoba z nadwagą jest bardziej narażona na zarażenie koronawirusem niż osoba o normalnej wadze. Osoba otyła bez komplikacji jest bardziej narażona na ryzyko niż osoba z nadwagą. To ryzyko wzrasta dramatycznie. Większe w przypadku powikłań, jeśli są one związane z chorobami. Wreszcie, każdy, kto cierpi na olbrzymią otyłość i związane z nią powikłania, będzie bardziej narażony na wystąpienie poważnej infekcji ”- opisuje profesor Annan.

W praktyce choroby współistniejące są często częścią obrazu. „ Otyłość rodzi osiemnaście lat Choroby towarzysząceWśród nich cukrzyca typu 2, nadciśnienie, bezdech senny, choroby wątroby, zaburzenia hormonalne i zwiększone ryzyko raka – wynika z list przewodniczącej Anne-Sophie Jolie.
Krajowe Stowarzyszenie Towarzystw Otyłości (CNAO). Nawet dziewiętnaście, jeśli dodamy Covid-19. „

Ale jest wykluczony ze szczepień

Tak więc, kiedy na początku stycznia rozpoczęto szczepienia najbardziej narażonych osób, Anne Sophie Jolie odetchnęła z ulgą. Zanim się rozczarujesz. Kiedy premier powiedział, że priorytetowi ludzie będą mogli się zaszczepić, naprawdę tak myślałem otyłość Będzie to kryterium ustalania priorytetów, zanim to zauważysz. To było rozczarowanie ”. I chociaż kryteria kwalifikowalności do szczepień stopniowo się rozszerzały, chociaż jest bardziej prawdopodobne, że zostaną poważnie dotknięte, szczepienia mogą być tylko osoby w wieku powyżej 50 lat.

Dla osób poniżej 50. roku życia konieczne będzie oczekiwanie na ostatni etap, który otworzy szczepienie dla wszystkich osób powyżej 18 roku życia. Ponieważ jeśli są już zagrożeni, nie są uważani za „poważnie zagrożonych zarażeniem koronawirusem”. do Ministerstwo ZdrowiaW tym kryterium kryterium to odnosi się do osób powyżej 18 roku życia z rakiem, trisomią 21 lub biorców przeszczepów. „ Dotyczy to również osób otyłych z indeksem masy ciała (BMI) większym niż 40, zidentyfikowanym przez Haute Autorité de Santé (HAS), jak identyfikuje dr Claude Lecher, lekarz ogólny i współorganizator Valence Immunization Center (Drome Oprócz osób z BMI większym niż 30, u których występują choroby współistniejące, chociaż nie zostało to jasno zdefiniowane dla najmłodszych dzieci, jednak nasi koledzy mówią nam, że przyjęci pacjenci Covid są młodsi niż wcześniej i często cierpią na „otyłość. dla nas jest wyraźnie problematyczne, że ta grupa populacji nie osiągnęła jeszcze celu szczepionki ”.

Jak wyjaśnisz ten wybór w strategii szczepień bardziej oparty na wieku? „Myślę, że to kwestia liczb: nie ma wystarczającej liczby szczepionek dla wszystkich, a 8 milionów ludzi jest otyłych we Francji, nie mówiąc już o tych, którzy mają nadwagę” – powiedziała Anne-Sophie Jolie. Ale dla profesora Annana nie chodzi tylko o to: „Znajduję strategię szczepionka We Francji chęć przyjęcia logiki opartej na priorytetowych grupach ludności prowadzi do niezwykle powolnej i frustrującej kampanii szczepień. Powinniśmy postępować tak, jak w większości krajów, w których szczepienia są wykonywane w szybkim tempie, jak w Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych. Marnujemy dużo czasu ”.

„Każdy, kto jest otyły, powinien mieć możliwość zaszczepienia się teraz”.

Strata czasu, ale także „stracone możliwości na wszystkich poziomach dla otyłości i ich zdrowia”, żałuje Ann Sophie Jolie. raport Opublikowane w marcu 2021 roku przez Światową Federację Otyłości, zbierającą dziesiątki badań przeprowadzonych na całym świecie, potwierdza, że ​​Covid-19 najbardziej dotyka kraje z dużym odsetkiem osób z nadwagą, ze znacznie wyższą śmiertelnością. To musi się skończyć:
Jeśli otyłość jest lepiej kontrolowana Według systemu opieki zdrowotnej nie było
100 000 zgonów z powodu koronawirusa We Francji ”- potwierdza Anne Sophie Jolie.

Ponieważ utracone możliwości wynikają nie tylko ze strategii szczepień wykluczających. Operacje otyłości Wspomina, że ​​jest odprogramowany, podobnie jak wiele interwencji związanych z leczeniem otyłości, które wymagają pełnego przeglądu. Ale dziś pilna jest potrzeba szczepionki dla wszystkich otyłych ludzi, których zachęcam do skonsultowania się z lekarzem w celu niezwłocznego przepisania szczepionki. W ośrodku szczepień, który nadzoruje.
Gdy obecne są dodatkowe dawkiProsimy lekarzy o kierowanie pacjentów, którzy wydają się mieć priorytet zdrowotny, nawet jeśli nie są jeszcze celem szczepionki. Jeśli więc kolega przyśle nam kogoś, bo jest otyły, i powie nam, że jeśli złapie Covid-19, to jest duże ryzyko dostania się do paczek, robimy szczepienia, ale to kilka dawek w ciągu „wody”, nie masowe szczepienia ”.

Profesor Annan uważa, że ​​„istnieje sprzeczność, a nawet absurd, jeśli chodzi o uznanie, że osoba z BMI 30 lub więcej, mając zaledwie 30 lat, nie jest narażona na poważne ryzyko, ponieważ nie kwalifikuje się do szczepienia Powinien móc się teraz zaszczepić, niezależnie od wieku ”- opisuje profesor Annan. Zwłaszcza, że ​​pojawienie się różnych typów wirusa Corona zmieniło obraz pacjentów przyjmowanych na intensywną terapię, a których liczba wśród młodzieży rośnie. „Oczywiście, ponieważ nasze usługi są całkowicie nasycone, nie mam możliwości udania się po pomoc do ośrodków szczepień” – mówi profesor Annan. Ale jeśli tak się stanie, a gruby młody mężczyzna przyjdzie po szczepionkę, dam mu natychmiast. „200

Zaangażowany

READ  Astrofizyka: Odkrycie ogromnej bańki galaktycznej