Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Brama” sfotografowana na powierzchni Marsa

Camille Hazard

zaktualizowany

Na Marsie robot Curiosity uwiecznił dziwną formację skalną, która doprowadziła do dzikich hipotez.

Z Marsa robot Curiosity po raz kolejny uwiecznił oszałamiające ujęcie krajobrazu Marsa. Ktoś sprawił, że sieć zareagowała agresywnie. 7 maja, w dniu Sol 3466, kamera Mastcam NASA wykonała interesujące zdjęcie panoramiczne. Na zdjęciu, przyglądając się uważnie, możemy wyraźnie wyróżnić formację skalną, która wygląda jak wejście do mieszkania jaskiniowego. denerwujący. Dla niektórych coś może być umieszczone w prawym dolnym rogu i wspomniane drzwi się otwierają. Tak więc na niszowych witrynach i forach społecznościowych, takich jak Reddit, scenariusze nasilały się…

Jeśli inni są przekonani, że przed ich oczami znajduje się siedlisko pozaziemskie, to specjalistyczne czasopismo „Ciel & Espace”, które przesłało zdjęcie na swoje konto na Twitterze, ustaliło, że było to osuwisko. „Oczywiście (chyba) nie dziwne drzwi, ale osuwiska po pęknięciach w skale! Na tym szerokim planie możemy też wyróżnić wiele z nich” – czytamy.

Co dalej z tą reklamą?

Kolejny widok formacji skalnych ze zdjęcia Curiosity.

© NASA / JPL-Caltech / MSSS

Czytać: Na Marsie rok odkryć i niespodzianek obrazami

Co dalej z tą reklamą?

Robot amerykańskiej agencji kosmicznej, który jeździ po Marsie od 2012 roku, ma tylko jeden cel: zbadać miejsca, które ujawnią, czy krater Gale nadawał się do zamieszkania w odległej przeszłości. Tam w 2018 roku NASA odkryła najbardziej złożoną materię organiczną, jaką kiedykolwiek znaleziono na Marsie. Próbki materii organicznej ze skał mających 3,5 miliarda lat pobrano z głębokości 5 centymetrów u podnóża góry Sharp, wewnątrz krateru Gale, który uważany jest za starożytne jezioro.

READ  Infekcja zwiększa ryzyko zablokowania oczu