Po 4 latach nieobecności na scenach Hipodromu popularny zespół Boulogne Douai przygotowuje się do powrotu z nowym koncertem 28 i 29 października.
Samo Stowarzyszenie Polonia Douai uznawane jest za prawdziwe dziedzictwo kulturowe. Utworzone 35 lat temu w 1988 r., zastępując poprzednie stowarzyszenie młodzieżowe, zawsze mogło liczyć na obecność i zaangażowanie Cesara Fleklica, swojego wieloletniego prezesa, który do dziś pozostaje aktywny jako wiceprzewodniczący. Stowarzyszenie skupia 90 członków reprezentujących wszystkie pokolenia, które poprzez śpiew, taniec i stroje ożywiają polski folklor w Duwiczu. To skrzyżowanie dyscyplin artystycznych umożliwiło powstanie przez te wszystkie dziesięciolecia wspaniałych spektakli.
800 modów na wielki powrót
Chyba że „Przez 4 lata nie mogliśmy wyrazić siebie na scenie Hipodromu„, ubolewa Cesar Flicklic. Szczególną winą jest kryzys zdrowotny. Stowarzyszenie miało jednak okazję złożyć skromniejsze oferty. Było to jednak ważne ”To Boulogne Douai wraca do DouaiJak wyjaśniła Charlotte Lehales, zastępca sekretarza, tancerka i członkini jednostki artystycznej odpowiedzialnej za dzieci. Oczekuje nas społeczeństwo.„
Dlatego 28 i 29 października Boulogne Douai powróci na sceny Hipodromu ze spektaklem łączącym taniec i piosenkę.którego program został w dużym stopniu odnowiony„Podczas dwugodzinnego pokazu zaprezentowana zostanie niemal cała różnorodność kulturowa Polski”.Każdy region ma swoją własną charakterystykę, czy to pod względem tańca (polka, mazurek, marsz itp.), czy śpiewu. Reprezentowanych będzie około dwudziestu z 22 regionów Polski„, wyjaśnia Cesar Flicklic. Aby ożywić ten gigantyczny mural, który z pewnością będzie olśniewać, potrzeba co najmniej 800 tradycyjnych strojów, zdobytych przez stowarzyszenie na przestrzeni lat. Zarówno młodzi, jak i starsi będą mieli prawo przeżyć chwilę chwały Ze względu na wydarzenia Toczące się Polska chciała także nową odsłoną swojego przedstawienia przybliżyć publiczności folklor ziem polskich niedaleko Ukrainy.Kolejną niespodzianką będzie obraz poświęcony legendzie o smoku Smoku który stał się herbem miasta Krakowa.
Spektakl ten jest efektem czterech lat ciężkiej pracy pod okiem siedmiu choreografów i przy wsparciu całej armii szwaczek i wolontariuszy. „Gramy na torze wyścigowym Douai od 1992 roku. To legendarny widok, a występy na nim to radość. Wszyscy nie możemy się tego doczekać„, uśmiecha się Charlotte Lehales.
bilety
Bilety na spektakle 28 października (19:00) i 29 października (15:30) można już kupić w Biurze Turystycznym Douai lub za pośrednictwem platformy internetowej Witaj Aso.
„Dumny fanatyk sieci. Subtelnie czarujący twitter geek. Czytelnik. Internetowy pionier. Miłośnik muzyki.”
More Stories
W Cannes można zobaczyć film biograficzny o Władimirze Putinie, wyprodukowany w całości przez sztuczną inteligencję
Polski thriller Netflixa to wielka niespodzianka jesieni (wspina się na pierwszą dwójkę)
Gerard Depardieu zostaje oskarżony o napaść na tle seksualnym, a jego prawnik mówi: „Przypuszcza się…”