Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Blue Origin chce stworzyć w kosmosie park handlowy

Z partnerami takimi jak Sierra Space, Boeing i Arizona State University, niebieskie pochodzenie Jego celem jest zbudowanie prywatnej stacji kosmicznej o nazwie Orbital Reef, która ma zostać uruchomiona w drugiej połowie tej dekady.

Na wysokości 500 km i początkowo, aby pomieścić dziesięć osób w kompaktowej objętości 830 m3 (916 m3 dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej), ta rafa jest prezentowana jako pierwszy komercyjny cel podróży na niskiej orbicie okołoziemskiej, który otwiera dostęp do nowych rynków. Tropikalne rafy będą działać jako „ Na terenie znajduje się wielofunkcyjny park handlowy.

Doświadczone agencje kosmiczne, stowarzyszenia high-tech, suwerenne państwa bez programu kosmicznego, media i biura podróży, wspierani przedsiębiorcy i wynalazcy oraz patrzący w przyszłość inwestorzy mają swoje miejsce w Orbital Reef.

Sierra Space jest partnerem strategicznym wybranym przez Blue Origin, który podkreśla moduł nadmuchiwanej przestrzeni życiowej LIFE (Large Integrated Flexible Environment), podczas gdy Boeing zapewni Kapsułka Starliner poruszyć ludzi. Na przykład Blue Origin skorzysta na plikach Nowa ciężka wyrzutnia wielokrotnego użytku Glenn.

Wiele elementów wciąż musi się sprawdzić… I pomimo komunikacji z Blue Origin, Project Orbital Reef wciąż kryje w sobie pewną tajemnicę, podobnie jak finansowanie.

READ  Spotkanie zostało przytłoczone przez silną epidemię gorączki denga