Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bliźniacze pandy urodziły się w zoo w Tokio

Bliźniacze pandy urodziły się w zoo w Tokio

Opublikowano w czwartek, 24 czerwca 2021 o 11:3838

Shin Shin, samica pandy z tokijskiego zoo Ueno, urodziła bliźnięta w nocy z wtorku na środę, co w Japonii wywołało reakcję rzecznika rządu.

Płeć dwojga dzieci nie została jeszcze ustalona. Zoo stwierdziło w oświadczeniu, że pracownicy zoo „robią wszystko, co w ich mocy, aby chronić i monitorować matkę i jej dzieci”.

Po raz pierwszy w Ueno Zoo urodziły się bliźniacze pandy. Rzecznik zoo wyjaśnił później na konferencji prasowej, że jedno z małych dzieci, ważące 124 gramy, zostało umieszczone w inkubatorze.

Dodał, że Shin Xin jest „w dobrym zdrowiu” i troskliwie opiekuje się drugim dzieckiem.

Kiedy pandy rodzą bliźnięta, zwykle wychowują tylko jedno, powiedział rzecznik zoo, „musimy więc upewnić się, że matka opiekuje się jednym, podczas gdy my trzymamy drugie w pokoju dziecinnym”.

Niemowlęta regularnie zmieniają miejsca, więc oboje powinni cieszyć się karmieniem piersią.

To pierwsze narodziny pandy w Ueno Zoo od narodzin samicy w 2017 roku, Xiang Xiang, która stała się główną atrakcją tego miejsca przed epidemią.

Ogłoszenie nowej ciąży Shin Shina na początku czerwca trafiło już na pierwsze strony gazet w Japonii, a także przypadkowo skorzystało na działaniach niektórych sieci restauracji na tokijskiej giełdzie.

Z popularnymi restauracjami obok zoo, firmy te powinny logicznie korzystać z napływu odwiedzających w przyszłości dzięki rozszerzonej rodzinie pand. Ich akcje ponownie skoczyły w środę.

Rzecznik japońskiego rządu Katsunobu Kato powiedział, że narodziny bliźniaków to „mile widziana wiadomość”.

Na świecie zostało tylko około 1800 pand wielkich żyjących na wolności, żyjących w bambusowych lasach pasm górskich Chin, wyznaczonym naturalnym środowisku, które stało się rzadkie, według Światowej Organizacji Ochrony Środowiska Światowego Funduszu.

READ  Waszyngton wygłasza w sobotę spodziewane „ogłoszenie”

Około 600 innych okazów tego zagrożonego gatunku żyje w ogrodach zoologicznych na całym świecie.

Chiny mają zwyczaj pożyczania pand wielkich obcym krajom przez długi czas na znak przyjaźni, praktyka ta nazywana jest „dyplomacją pand”.