Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Będziesz zdumiony tym zdjęciem słońca, które zawiera 90 000 zdjęć

Będziesz zdumiony tym zdjęciem słońca, które zawiera 90 000 zdjęć

Genialny amerykański astronom-amator przedstawia imponujące 140-megapikselowe zdjęcie Słońca. Szczegóły naszej gwiazdy, która w tej chwili jest bardzo aktywna, zapierają dech w piersiach.

Andrew McCarthy’ego Jest amerykańskim astronomem-amatorem, który przez cały rok cieszy nas na portalach społecznościowych zdjęciem wszechświata zrobionym na jego „podwórku” (Podwórko) w Arizonie, pod czystym i ciemnym niebem. W ten sposób można podziwiać niesamowite szczegóły Księżyca, Jowisza, Saturna, Marsa, mgławic itp. Jego zdjęcia zawsze zapierają dech w piersiach.

I nie chodzi tylko o fotografowanie nocnego nieba. W ciągu dnia zdarza się również wpatrywać w słońce z odpowiednim sprzętem (nigdy nie patrzeć bezpośrednio w słońce bez odpowiedniej ochrony), aby uchwycić piękno i aktywność najjaśniejszej gwiazdy widocznej z Ziemi.

Ogromne tornado plazmowe

Jeśli tak bardzo interesuje się teraz słońcem, to też nie jest przypadek: to słońce jest bardzo hałaśliwe i wibruje z dużą aktywnością, z którą kojarzymy, powiedzmy, kiedy burza słoneczna uderza w pole magnetyczne Ziemi i rozświetla niebo zorzą polarną. A słońce było w ostatnich tygodniach niezłym widokiem dla fotografów, o czym świadczy to nowe ujęcieAndrew McCarthy’ego.

„Mieszanka sztuki i nauki”Napisał w tweecie, ujawniając swój niesamowity złożony obraz słońca. To praca, która zajęła mu 5 dni z przyjacielem: „To zdjęcie łączy ponad 90 000 starannie ułożonych warstw i przetworzonych zdjęć, aby odsłonić naszą gwiazdę w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie widziałeś”.. Jednym z „szczegółów”, które jako pierwsze rzucają się w oczy, jest ta czerwona linia, która wyłania się z gwiazdy w prawym górnym rogu. To gigantyczne tornado plazmowe, które osiąga wysokość 14 razy większą od Ziemi. Powiększona animacja pokazuje nam skręcanie wału.

Uznanie dla nich i ich niesamowitej pracy. To hipnotyzujące arcydzieło, w którym można również wydobyć miękkie włókna wiatru słonecznego uciekające przed słońcem w koronie słonecznej oraz inne, które wydają się pełzać jak węże po jego powierzchni.

READ  Trzy pytania dotyczące pareidolii, zdolności naszego mózgu do widzenia przez głowę niedźwiedzia na Marsie