Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Barcelona – Real Madryt w Las Vegas | Europejscy giganci odzyskują swój „amerykański sen” po COVID-19

(Los Angeles) Podobnie jak Barcelona i Real Madryt, które zmierzą się w sobotę w Las Vegas, europejscy giganci piłki nożnej odpoczywali latem w Stanach Zjednoczonych po dwóch latach przymusowych nieobecności z powodu COVID-19 i ograniczeń zdrowotnych.

Wysłano o 6:36 rano

Rebeka Bryan
Francja agencja medialna

Czwarte w historii El Clásico rozgrywane poza Hiszpanią to zwieńczenie Football Champions Tour organizowanego przez AEG, giganta sportu i rozrywki, właściciela m.in. referencyjnego klubu Galaxy z Los Angeles.

Ta konfrontacja dwóch gigantów hiszpańskiego futbolu odbędzie się w światowej stolicy gry i na jej imponującym stadionie na 60 000 miejsc, na którym Raiders w NFL rozgrywają swoje mecze u siebie od 2020 roku.

Bilety na ten pojedynek szybko się wyprzedały, mimo że ceny najlepszych miejsc przy stadionie wahały się od 250 do 900 dolarów, według strony internetowej Ticketmaster poświęconej sprzedaży i odsprzedaży.

Grając przed ponad 60 000 widzów w 2017 roku na Hard Rock Stadium w Miami, były Amerykanin El Clásico był częścią International Champions Cup (ICC), turnieju, który do 2019 roku przyciągał najlepsze europejskie kluby do Stanów Zjednoczonych. Który będzie współgospodarzem z Kanadą i Meksykiem Pucharu Świata 2026.

93 000 widzów z City Real w 2017 roku

Licząc na rozwój biznesu w Stanach Zjednoczonych i wzrost popularności w kraju, w którym „piłka nożna”, jak nazywa się futbol, ​​przechodzi pełną ekspansję, europejska elita zagrała w mecz ICC, który stał się obowiązkowy dla Manchesteru City który zmierzył się z Realem Madryt przed 93 000 widzów w 2017 roku w Los Angeles Coliseum, Bayern Monachium, Juventusie Turyn i innych z Paris Saint-Germain.

Po okresie COVID-19 powroty do Stanów Zjednoczonych odbywają się w kolejności przerywanej.

Z kolei w Football Champions Tour, organizowanym przez AEG, rywalizuje ze sobą pięć drużyn (Real Madryt, Barcelona, ​​Juventus Turyn, Ameryka i Chivas). Tymczasem cztery angielskie kluby (Manchester City, Chelsea, Arsenal i Everton) oraz Bayern Monachium będą kontynuować przygotowania do sezonu 2022-23 na amerykańskiej ziemi, rywalizując ze sobą.

READ  LGBT Niemcy vs Węgry Orban: remis

„Myślę, że wiele osób jest naprawdę podekscytowanych widząc zespoły, na które czekaliśmy latem” – powiedział Tom Brown, wiceprezes ds. piłki nożnej i rozwoju biznesu w AEG.

„Dużo ambicji”

„W Stanach Zjednoczonych wciąż jest całkiem nowe, aby zobaczyć, jak Barcelona i Real grają ze sobą, więc myślę, że zainteresowanie nie osłabło, a także pozwala fanom, innym niż dwa kluby, lepiej zrozumieć ten sport” – dodaje. . .

– Minęło sporo czasu, odkąd ich nieobecność zachęciła kibiców do powrotu na stadiony – wita kapitan AEG.

Fani futbolu amerykańskiego będą jednymi z pierwszych, którzy zobaczą norweskiego fenomena Erlinga Haalanda w nowej koszulce Manchesteru City, która zmierzy się w sobotę z Bayernem Monachium na legendarnym stadionie Lambeau dla Green Bay Packers, innej drużyny NFL.

Polski napastnik Robert Lewandowski, który opuścił Bayern Monachium na początku tego tygodnia, dołączył do swoich nowych kolegów z drużyny w Stanach Zjednoczonych. Dla katalońskiego klubu, który ma poważne problemy finansowe, powrót amerykańskiej trasy jest dobrą wiadomością: jego prezes Joan Laporta i inni członkowie zarządu odbyli podróż z głównym celem „wzrostu marki Barcelona na świecie -poziom klasy”. „.

„Jest wiele ambicji, zwłaszcza tych związanych z rozwijaniem różnych relacji z partnerami w inny sposób. To coś więcej niż tylko zarabianie pieniędzy”; Tom Brown z AEG podsumowuje.