Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Badanie wykazało, że infekcja zwiększa ryzyko powstania zakrzepów krwi przez sześć miesięcy

Badanie wykazało, że infekcja zwiększa ryzyko powstania zakrzepów krwi przez sześć miesięcy

Aktualizacja statusu – Nowe miary, nowe raporty i najważniejsze informacje: le Figaro Zawiera aktualne informacje na temat najnowszych wydarzeń związanych z pandemią Covid-19.

Szczyt ożywienia epidemii minął według Oliviera Verana, drugiej dawki przypominającej dostępnej dla osób powyżej 60 roku życia, mniej niż 10 000 zastrzyków Novavax w tym momencie we Francji … le Figaro Zawiera aktualizację w czwartek, 7 kwietnia, zawierającą najnowsze informacje dotyczące pandemii COVID-19.

Dla rządu szczyt ożywienia epidemii minął

Rząd oszacował w czwartek, że szczyt ożywienia na fali COVID-19 Teraz za nami, gdy otwieramy drugi booster shot dla osób powyżej 60. roku życia, które tego chcą. „Przeszliśmy szczytO epidemii Covid-19 powiedział w radiu RTL minister zdrowia Olivier Veran.

Średnio dziennie odnotowuje się od 140 000 do 150 000 nowych zanieczyszczeń. „Od pięciu dni spada o około 5%. Powinno to zostać potwierdzone z czasem, jednak nie jesteśmy świadkami fali pływowej 500 000 przypadków, którą widzieliśmy kilka tygodni temu.dodał Olivier Veran.

Według danych organów ds. zdrowia wskaźniki zanieczyszczenia już przestały rosnąć. Tak więc, przy 161 950 pozytywnych przypadkach zarejestrowanych w ciągu 24 godzin przez Public Health France w środę, średnia z ostatnich siedmiu dni wynosi prawie 135 000, po przekroczeniu 140 000 w ostatni piątek.

Druga dawka przypominająca jest dostępna dla osób po 60. roku życia, mówi Véran

ten Druga dawka przypominająca szczepionki Minister zdrowia Olivier Veran zapowiedział w czwartek, że przeciwko Covid-19 będzie otwarty dla osób po 60. roku życia, których ostatni zastrzyk ma ponad sześć miesięcy. „Będziemy mogli odblokować drugą dawkę przypominającą dla Francuzów w wieku 60 lat lub starszych, jeśli dzielą ich sześć miesięcy od ostatniego zastrzyku przypominającego.Minister powiedział w radiu RTL, nie stając się obowiązkowym. Do tej pory dawka ta była przeznaczona dla osób po 80. roku życia – zapowiedział premier Jean Castix w połowie marca w obliczu ożywienia pandemii.

Wiemy, że zastrzyk przypominający, gdy masz 60 lat i więcej, zmniejsza ryzyko hospitalizacji, resuscytacji i zgonu o 80%. Nawet jeśli to ryzyko jest dziś niższe niż w poprzednich wariantach i gdy nie było pokrycia szczepieniami, istnieje ryzyko szczątkowe. Możemy go zmniejszyć o cztery, więc proponujemyOlivier Veran argumentował, zgodnie z zaleceniem Wysokiego Urzędu ds. Zdrowia.

READ  Epidemia zbliża się do infekcji przenoszonej drogą płciową, mówi specjalista od chorób zakaźnych Benjamin Davido

„Ta procedura, która nie jest obowiązkowa, dotyczy 500 000 Francuzów w wieku 60 lat lub starszych, którzy mieli sześć miesięcy lub więcej od ostatniego zastrzyku” – powiedział Olivier Veran.W czasach rozprzestrzeniania się wirusa zmniejsza wpływ szpitala. Wiemy, że nasze szpitale muszą oddychać”.

„Zobacz także – Covid-19: Olivier Veran ogłasza otwarcie drugiej dawki przypominającej”Dla Francuzów w wieku 60 lat i starszych »

Wzrost testów trwa, ale w wolniejszym tempie

Liczba badań przesiewowych Covid-19 wzrosła czwarty tydzień z rzędu, ale „w wolnym tempie”, Według danych opublikowanych w czwartek przez Ministerstwo Zdrowia, które uważa, że ​​„Przeszliśmy szczytepidemia.

Między 28 marca a 3 kwietnia przeprowadzono ponad 4 miliony testów antygenowych i PCR, w porównaniu do ponad 3,8 w poprzednim tygodniu, jak wskazała Dyrekcja Statystyki (Drees) w komunikacie prasowym. Popyt więc wciąż rośnie, ale w znacznie wolniejszym tempie niż w ostatnich tygodniach.

Badanie wykazało, że Covid-19 zwiększa ryzyko powstania zakrzepów krwi przez okres do 6 miesięcy po zakażeniu

Covid-19 zwiększa ryzyko infekcji zakrzepy niebezpieczne nawet do sześciu miesięcy po kontuzji, wynika z badania opublikowanego w czwartek w British Medical Journal (BMJ). To szwedzkie badanie ujawnia zwiększone ryzyko zakrzepicy żył głębokich (zakrzepu krwi w nodze) do trzech miesięcy po zarażeniu Covid-19 i zatorowości płucnej (zakrzepu krwi w płucach) do sześciu miesięcy później i wystąpiło krwawienie. Po dwóch miesiącach.

Ryzyko to jest wyższe u pacjentów z chorobami współistniejącymi i pacjentów z ciężkim Covid-19. Badanie potwierdza, że ​​były one bardziej wyraźne podczas pierwszej fali epidemii niż podczas drugiej i trzeciej fali. Wiemy już, że Covid-19 zwiększa ryzyko niebezpiecznych zakrzepów krwi (znanych jako zakrzepica żylna), ale mamy mniej informacji o tym, jak długo to ryzyko wzrosło i czy zmieniało się podczas różnych fal epidemii.

Zobacz także – Covid-19: Niemiec został zaszczepiony 87 razy, aby odsprzedać swoje certyfikaty antywirusowi

Novavax: obecnie we Francji mniej niż 10 000 zastrzyków

Szczepionka Covid-19 z NovavaxPrzedstawiony jako alternatywa dla tych, których obawiają się szczepionki RNA, do tej pory zastosowano go w mniej niż 10 000 zastrzyków.”Wyniki nieco poniżej oczekiwań„, powiedziało Ministerstwo Zdrowia w czwartek. Władze zdrowia miały nadzieję, że ta szczepionka z amerykańskiego laboratorium, piątego dostępnego we Francji, przekona osoby, które niechętnie przyjmują szczepionki informacyjne RNA od Pfizer i Moderna, oparte na wcześniej niepublikowanej technologii .

READ  HIV, kiła i rzeżączka… Czy choroby przenoszone drogą płciową pobiją rekordy na igrzyskach olimpijskich?

Wyniki były nieco mniej niż oczekiwano: zarejestrowano 9700 wstrzyknięć tej szczepionkiMinisterstwo poinformowało podczas briefingu prasowego o kampanii szczepień we Francji. Pierwszy zastrzyk wykonano na początku marca. Szacunek „Przytłaczające pierwsze dawki: 6195Według tego samego źródła.

Jako hipotezy o braku apetytu na tę szczepionkę we Francji Ministerstwo wskazuje, że „Przybył trochę późno„i on”Może być stosowany wyłącznie do szczepienia podstawowego i nie może być stosowany jako dawka przypominająca„.”Wyniki były nieco niższe, niż się spodziewaliśmy, ale historia jeszcze się nie skończyła. Możliwe, że zalecenia naukowe będą ewoluować i doprowadzą do ich stosowania jako substytutu, co może je nieco wzmocnić.Dodaliśmy z tego samego źródła.

Szczepionki: Francja ciężko walczyZmniejsz straty » Dawki

Francja dąży doZmniejsz stratyMinisterstwo Zdrowia podało w czwartek, że spośród uzyskanych dawek szczepionek 218 000 sztuk zostało usuniętych z krajowych zapasów ze względu na ich wygaśnięcie. Narodowe Strategiczne Zapasy składają się z 50 milionów dawek szczepionki RNA (Pfizer i Moderna),”Nasze ubezpieczenie na wypadek wznowienia epidemii, jeśli konieczne jest zaszczepienie się szybko i z dużą siłąMinisterstwo poinformowało podczas briefingu prasowego o kampanii szczepień.

W dostępnych dawkachPoza potrzebami krajowymi jest ukierunkowany na darowizny„międzynarodowy.”Pomimo wszystkich naszych wysiłków„, w tym czasie „W krajowych zapasach brakowało 218 000 dawek AstraZeneca, które nie zostały podane na czas i wygasłyMinisterstwo Zdrowia dodało. Ta liczba toW porównaniu do 140 milionów dawek wstrzykniętych w całym kraju i dodatkowych 80 milionów dawek przeznaczonych na darowizny„Potwierdziliśmy to z tego samego źródła”.Do chwili obecnej w inwentarzu krajowym nie zaginęły żadne dawki Pfizera lub Moderny, które zawsze znajdowały kraj przyjmujący lub zostały użyte w kampanii krajowej.Według ministerstwa.

Gorzka porażka kanclerz Niemiec w sprawie przymusowych szczepień

Zadowolić się Olafem Scholzem: kanclerz Niemiec, już krytykowany za brak charyzmy, Ponieść porażkę W czwartek odbędzie się głosowanie nad projektem obowiązkowych szczepień przeciwko Covid-19, który został w dużej mierze opróżniony z treści.

READ  Posłuchaj potwornej czarnej dziury Drogi Mlecznej!

Ustawa w tej sprawie, wynikająca z obietnicy następcy Angeli Merkel, uzyskała 296 głosów za, ale została odrzucona przez 378 posłów Bundestagu. Dziewięciu członków izby niższej niemieckiego parlamentu wstrzymało się od głosu. Minister zdrowia Karl Lauterbach podkreślił podczas operacji, że przymusowe szczepienia nie są „opuszczony’w celu’Aby uniknąć niepotrzebnych ofiar na jesieni”.

Tajwan odchodzi od strategii „zero-Covid”

Minister zdrowia Tajwanu powiedział w czwartek, że wyspa przestanie próbować utrzymywać wskaźnik infekcji koronawirusem na poziomie zerowym i skoncentruje się na najgorszych przypadkach, a ostatecznie będzie sprzyjać strategii współistnienia z wirusem.

»Zobacz też – Po oddzieleniu dzieci z Covid-19 od rodziców Szanghaj częściowo cofa swoją decyzję

W odpowiedzi na pytanie podczas czwartkowej sesji parlamentarnej, czy Tajwan był w „Faza przejściowaAby żyć z wirusem, minister zdrowia Chen Shih-chung odpowiedział:Tak, możemy to powiedzieć.»«Nie zatrzymamy drogi w kierunku otwartości, to jest nasz kierunek, ale utrzymamy efektywne zarządzanie. Głównym celem jest teraz łagodzenie szkód– nie powiedział.

Hongkong broni tymczasowego zawieszenia lotów w przypadku zakażenia pasażerów

Prezes Zarządu H.ongkongCarrie Lam broniła w czwartek decyzji o tymczasowym zakazie linii lotniczych, jeśli przypadki koronawirusa zostaną przywiezione na terytorium, pomimo ostrzeżeń branży, że miasto straciło status centrum ruchu lotniczego. Lotnisko w mieście, dawniej jedno z najbardziej ruchliwych na świecie, zostało w dużej mierze odcięte od świata od początku pandemii, a Hongkong przestrzega surowej polityki zdrowotnej przeciwko COVID-19, w ślad za Chinami.

Środek, którego Carrie Lam broniła w czwartek, polega na zawieszeniu na 7 dni trasy obsługiwanej przez dowolną linię lotniczą, która przewiozła co najmniej trzech zarażonych pasażerów jednym lotem. Według prezesa, samoloty przewożą zarażonych pasażerów, a tym samym importują sprawy do Hongkongu.Wynika to prawdopodobnie z bardzo wygodnego podejścia przyjętego w wielu miejscach” na całym świecie.