Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ambitny program kosmiczny Chin w 2023 r

Ambitny program kosmiczny Chin w 2023 r

Po 64 startach w 2022 roku, co jest rekordową liczbą, Chiny planują osiągnąć około 60 w 2023 roku. Stąd wysoki wskaźnik startów, ale to nas nie dziwi. Odzwierciedla to postęp i ambicje jej programu kosmicznego, na którym opiera się i dba o utrzymanie swojej pozycji globalnego supermocarstwa.

W 2022 roku Chiny pobiły rekord startowy i zakończyły budowę stacja Kosmiczna i przeprowadził dwa loty załogowe (Shenzhou 14 i 15), aby rozpocząć to, co powinno stać się stałą okupacją jego kompleksu orbitalnego. Loty te wyraźnie nie podsumowują bardzo szerokiego zakresu startów, które miały miejsce w ciągu ostatniego roku. Sześćdziesiąt startów to tyle samo misji wysłanych w kosmos. Odzwierciedla to wielką dojrzałość Chiński program kosmiczny Ogólnie rzecz biorąc, w niektórych aspektach nadal konieczne jest nadrobienie zaległości technologicznych.

Oczekuje się, że w 2023 r. tempo startów będzie kontynuowane i wyniesie co najmniej 60 lotów. Nic dziwnego jednak, że Chiny wyciągają rękę przynajmniej w wiadomościach swoich programów satelitarnych. Liczba ta została podana przez kilka chińskich mediów w następstwie tradycyjnej konferencji Back-to-School China Aerospace Science and Technology Corporation (wykrzykiwać). Ta państwowa firma jest okrętem flagowym chińskiego przemysłu kosmicznego i zarządza głównymi krajowymi programami kosmicznymi, takimi jak te związane z wyrzutniami, satelitami, infrastrukturą orbitalną, załogowym transportem kosmicznym i wieloma innymi, a także programami wojskowymi, takimi jak rakiety. – Strategiczne i taktyczne.

Chiński tajny samolot kosmiczny wystrzelił coś w kosmos

CAST planuje w tym roku około 50 startów, w tym inauguracyjny lot Long March 6C. Większość z tych startów zostanie przeprowadzona przez wyrzutnie rodziny długi spacer Niektóre z pociskami na paliwo stałe Inteligentny Smok. W planach jest również wykonanie kilkudziesięciu lotów bombowców na paliwo stałe z rodziny kwaicho W wersjach 1A i 11.

Rekordowa liczba misji w 2022 roku

W 2022 roku Chiny przeprowadziły 64 starty, z czego 53 przeprowadziły wyrzutnie rodziny Long March. Trzydzieści z tych misji przeprowadzono w imieniu Szanghajskiej Akademii Technologii Lotów Kosmicznych, a 23 z tych misji przeprowadzono w imieniu Chińskiej Akademii Technologii Pojazdów Startowych. Te dwie akademie są w uścisku China Aerospace Science and Technology Corp.

Mały bombowiec Kuaizhou, który ma stały napęd, wykonał pięć lotów, w tym pierwszy udany lot Kuaizhou 11, po awarii w lipcu 2020 r. podczas swojego dziewiczego lotu. W lipcu rakieta nośna Lijian-1 (ZK-1A) pomyślnie wykonała swój pierwszy w historii lot. Lijian-1 to największa i najpotężniejsza chińska wyrzutnia rakiet na paliwo stałe.

READ  COVID-19: Czego Instytut Pasteura uczy nas o iwermektynie?

Wreszcie trzy chińskie firmy prywatne dokonały w zeszłym roku czterech premier własnych modeli, ale dwie z nich zakończyły się niepowodzeniem.