Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Uczniowie wysyłają kwiaty w kosmos dla Thomasa Pesqueta

Uczniowie wysyłają kwiaty w kosmos dla Thomasa Pesqueta

Ich siedziby znajdują się w Nantes, Tuluzie i Paryżu, ale także w Montrealu. Kilka miesięcy temu gromadzili się wokół niej Dla projektu o nazwie Eklo, z połączenia dwóch zwycięskich projektów Generation ISS. Studenci designu, biologii i biznesu wpadli na szalony pomysł wysłania kwiatów na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Kapsuła roślinna została załadowana na statek towarowy, który 12 sierpnia wypłynął ze Stanów Zjednoczonych, i dostarczona francuskiemu astronaucie
Tomasz Bisket, wraz z wyrokami i jedenastoma innymi procesami postępowania. „Kapsuła zaprojektowana specjalnie dla kultury w stanie zerowej grawitacji, aby Thomas Pesquet mógł rosnąć w ogrodach, obserwować przyrodę i wąchać zapachy 400 kilometrów nad ziemią” – wyjaśniło 12 studentów stojących za projektem.

Do tego kosmicznego ogrodnictwa liderzy projektu wybrali goździki. „Mocny kwiat, niezbyt duży, kolorowy i nie wymagający dużej ilości wody. Idealny do eksperymentowania „- wyjaśniali uczniowie z Nantes. w zachodniej Francji. Misją astronauty będzie podlewanie rośliny za pomocą strzykawki w tej kapsule, aby zasymulować optymalne warunki wzrostu nieważkiej rośliny. Brak światła zrekompensuje oświetlenie LED. Jeśli chodzi o Ziemię, która mogła skazić Międzynarodową Stację Kosmiczną, została ona zastąpiona podłożem na bazie włókien kokosowych i składników odżywczych.

Cel jest wielokrotny. Najpierw trzeba będzie dowiedzieć się, czy roślina lubi te sztuczne warunki odtworzone w kosmosie. Eksperyment, który ma się rozpocząć w czwartek, ma również na celu stymulację zmysłu węchu zespołu na orbicie, ponieważ byli oni prawie pozbawieni tego znaczenia na pokładzie stacji. Czy zapach zmienia się w nieważkość? Odpowiedz w październiku na powrót Thomasa Pesqueta na Ziemię.

READ  COVID-19 – Przyjęcia do intensywnej opieki medycznej: Coraz więcej osób zostaje w pełni zaszczepionych, ale niezaszczepieni nadal stanowią większość