Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Podsumowanie opakowania

Podsumowanie opakowania

Opublikowano we wtorek, 23 lipca 2024 r

Grupa Saica zawarła umowę ze Schumacher Packaging dotyczącą nabycia jej polskiej spółki zależnej. O zdolności produkcyjnej 440 tysięcy ton papieru i 535 milionów metrów sześciennych2 W branży tektury falistej Schumacher Packaging zatrudnia w Polsce 1540 osób i w 2023 roku osiągnie sprzedaż na poziomie 327 mln euro.

Umowa obejmuje całą działalność Schumacher Packaging w Polsce: całe kierownictwo, wszystkich pracowników, dwie najnowocześniejsze fabryki tektury falistej w Bydgoszczy i we Wrocławiu, dwie fabryki papieru w Grudziądzu i Myszkowie, z czego jedna zostanie całkowicie zmodernizowana w 2023 roku i trzy centra serwisowe. Zakończenie tej transakcji wymaga zgody polskich organów antymonopolowych oraz spełnienia warunków wstępnych.

Grupa Schumacher Packaging to jedna z największych w Europie firm rodzinnych zajmujących się produkcją niestandardowych opakowań z tektury falistej i sztywnego kartonu. Firma znana jest również jako ekspert w dziedzinie wysokowydajnego druku cyfrowego na tekturze falistej. Na przestrzeni lat grupa odnotowała dynamiczny rozwój międzynarodowy, posiadając 26 oddziałów w Niemczech, Polsce, Czechach, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Holandii. W Polsce wypracowała sobie silny portfel klientów, dysponując mocami produkcyjnymi na poziomie 440 000 ton papieru i 535 milionów metrów kwadratowych tektury falistej.

„Bliskość kulturowa obu firm rodzinnych umożliwi szybką integrację Produkty i usługi obu firm w Polsce uzupełniają się i wypełniają lukę w jej i tak już szerokim zasięgu geograficznym, rozszerzając się na szóstą co do wielkości gospodarkę w Europie ważny krok dla Schumacher Packaging, którego celem jest prowadzenie naszej pomyślnej i zdrowej średniej wielkości firmy z długoterminową przyszłością „Podział polskiej spółki zależnej nie spowoduje żadnych komplikacji dla reszty Grupy Schumacher Packaging, podobnie jak dla Polski organizacja działa niemal niezależnie od pozostałych organizacji krajowych i ma własne kierownictwo” – powiedział Björn Schumacher, dyrektor generalny Schumacher Packaging.

„To bardzo ważny krok, krok naprzód w strategii rozwoju Saica, a także ważny rozwój w Europie Wschodniej. Nie możemy się doczekać powitania zespołów Schumacher w Polsce i dalszego rozwijania wraz z nimi naszej kultury i wartości, zwracając uwagę na przyszłości, ceniąc ludzi i akceptując stojące przed nami wyzwania” – powiedziała Susana Alejandro, prezes Grupy Saica „Czekamy na nas”.

READ  Władimir Putin podziela „wysokie oczekiwania” co do rozmów z Xi Jinpingiem w poniedziałek

Oferta ta wpisuje się w plany rozwoju firmy określone w planie strategicznym firmy Saica 2025.

W 2011 roku Grupa Saica weszła na polski rynek poprzez spółkę joint venture z Grupą Thimm, gdzie nabyła fabrykę opakowań z tektury falistej w Tychach pod nazwą TOP THIMM (51% udziału w kapitale zakładowym oraz Grupa Saica z 49% udziałem w kapitale zakładowym). W 2022 roku Grupa Saica nabyła 76% udziałów w gdyńskiej spółce Fox Recycling zajmującej się gospodarką odpadami.