Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ta niesamowita roślina, którą można uprawiać w ogrodzie, może zapobiec chorobie Alzheimera!

Alzheimer w Francja

We Francji na chorobę Alzheimera cierpi 900 000 osób. obok, Kobiety chorują dwa razy częściej niż mężczyźni. Można też mówić o chorobie Parkinsona, na którą cierpi ponad 20 tysięcy osób.

Każdego roku odnotowuje się ponad 225 000 nowych przypadków choroby Alzheimera.

Tak pokazuje najnowsze badanie Jedna z wiodących roślin w naszych ogrodach może pomóc w naprawie komórek nerwowych Dzięki swoim właściwościom przeciwutleniającym i przeciwzapalnym.

roślina l Naprawa komórek nerwowych

Zrozumiesz, że istnieje roślina, która ma wiele zalet dla pamięci i którą łatwo znaleźć w Twoim ogrodzie.

Studiuj w oryginale Z tego odkrycia

Niedawne badanie opublikowane w czasopiśmie naukowym Tisse and Cell wykazało, że roślina, którą można znaleźć w dużych ilościach w ogrodach, ma korzystny wpływ na neurony. Ta roślina? Pokrzywa!

Badanie skupia się na wpływie rośliny na choroby związane z komórkami nerwowymi, takie jak choroba Parkinsona czy Alzheimer. Wyniki wykazały, że roślina będzie miała działanie regenerujące na uszkodzone komórki nerwowe.

Naukowcy twierdzą następnie, że pokrzywa jest „skutecznym środkiem wspomagającym w leczeniu choroby Parkinsona”. Lekarze o tym wiedzą. Dbanie o mózg to pierwszy krok do uniknięcia chorób neurodegeneracyjnych.

Jak działa ta roślina? Na neuronach?

Niezależnie od tego, czy jest to choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, czy jakakolwiek inna choroba związana z neuronami, pokrzywa ma właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne, które działają na mózg. To też byłoby dozwolone Aby poprawić brak równowagi w układzie monoaminowym (Specyficzne neurony z monoaminą jako neuroprzekaźnikiem). Spowolniłoby to postęp choroby poprzez działanie terapeutyczne.

Pokrzywa również ostrzega Zaprogramowana śmierć komórek neuronów dopaminy Przywraca funkcję oczyszczania odpadów w organizmie.

Krótko mówiąc, spowodowałoby to wzrost poziomu dopaminy, której u osób z chorobą Parkinsona jest niski poziom. Wzmacnia także funkcję mitochondriów, których funkcją jest dostarczanie energii komórkom i neuronom dopaminergicznym.

Integracja jest możliwa Olejek z pokrzywy wzmacniający pamięć. Można go nawet przygotować samodzielnie na wiosnę lub po prostu kupić gotowy. Do przepisu weź: liście i gałązki pokrzywy jarej (młode pędy) oraz oliwę z oliwek. Pozostaw na 3 tygodnie na słońcu, a następnie przefiltruj. Można go następnie stosować każdego wieczoru, śpiąc na skroniach i klatce piersiowej.

Choroba De Parkinsona

Choroba Parkinsona jest drugą po udarze mózgu najczęstszą przyczyną niepełnosprawności u dorosłych. co roku, Zdiagnozowano 25 000 osób Ponieważ cierpią na tę chorobę, liczba ta stale wzrasta. Aby ograniczyć jego wzrost, należy zwrócić uwagę na czynniki ryzyka.

We Francji choroba Alzheimera jest jedną z wiodących chorób neurodegeneracyjnych, a choroba Parkinsona zajmuje drugie miejsce. Oferowane zabiegi nie mogą Nie zapobiega zwyrodnieniu neuronów : Może jedynie złagodzić objawy. Tym samym nie zapobiegają postępowi choroby. Naukowcy mają jednak nadzieję, że w nadchodzących latach leczenie przyniesie ostatecznie większe skutki.

Kolejna roślina, która To zdziała cuda

Można też mówić o rozmarynie. To ostatnie poprawia pamięć, jak wynika z badań naukowych przeprowadzonych przez Marka Mossa, badacza z Uniwersytetu Northumbria i jego zespół. Celem jego badań jest analiza wpływu zapachu rozmarynu na mózg.

Osoby biorące udział w badaniu zostały losowo przydzielone do pokoju pachnącego rozmarynem, a inne do pomieszczenia pozbawionego zapachu. Następnie musieli wypełnić test mający na celu ocenę ich pamięci.

Wszyscy uczestnicy badania zgodzili się, że widzieli pozytywny związek pomiędzy zapachem rośliny a poprawą pamięci. Według badaczy, Rozmaryn poprawia 75% funkcji poznawczych.

To wielkie odkrycie, ponieważ może pomóc osobom cierpiącym na choroby związane z utratą pamięci.

Jego cechy terapeutyczny

Rozmaryn jest roślina lecznicza. Uprawa tej rośliny w Twoim ogrodzie może być więc świetną zabawą! Poprawia krążenie krwi, wspomaga trawienie, zmniejsza ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych i reguluje poziom tkanki tłuszczowej.

Rozmaryn może także przyspieszyć porost włosów, zapewnić lepszy sen oraz działać przeciw reumatyzmowi i przedwczesnemu starzeniu się komórek. Znany jest również ze swoich korzystnych właściwości w przypadku niektórych chorób skóry.