Niecały tydzień po premierze w serwisie Netflix polski oryginał jest już numerem 1 na platformie we Francji. Film na podstawie bestsellerowej książki Małgorzaty Olivii Sobzak opowiada o śledztwie kryminalnym, w którym matka ofiary szuka odpowiedzi w sprawie śmierci córki.
Wydany 29 maja 2024 r., Złe kolory: czerwony Jest to thriller w reżyserii Adriana Panica. Fabuła wciąga widza w skomplikowane śledztwo kryminalne po odkryciu ciała kobiety na trójmiejskiej plaży. Prokurator, grany przez Jakoba Gerzala, prowadzący śledztwo w sprawie morderstwa, znajduje podobieństwa do zabójstwa, które miało miejsce 15 lat temu. W poszukiwaniu prawdy będzie mu towarzyszyć matka ofiary, grana przez Maję Ostaszewską, i wspólnie spróbują wyjaśnić sprawę.
Sukces literacki i filmowy
Złe kolory: czerwony Jest to pierwsza część trylogii literackiej, którą zawdzięczamy Małgorzacie Oliwii Sobczak, która odniosła w Polsce ogromny sukces, sprzedając się w nakładzie ponad 100 000 egzemplarzy. Dziś pierwsza część ma prawo do kinowej adaptacji pod przewodnictwem Adriana Panka.
Reżyser umożliwił wzbogacenie Film Zarówno w formie, ze wspaniałymi obrazami wizualnymi, jak i w treści, z głębią narracji, którą zawdzięczamy reżyserowi znanemu Netfliksowi. Rzeczywiście, nie jest to pierwsza współpraca artysty z platformą, odkąd pracował konkretnie nad serialem Otwórz oczy.
Thriller skandynawski Z przodu sceny
Sukces filmu pokazuje szerszy trend rosnącej atrakcyjności skandynawskich i polskich thrillerów na platformach streamingowych. Dzieła te szczególnie wyróżnia napięcie i napięcie, które utrzymuje się przez cały rozwój fabuły. Szczególnie porusza wątki kryminalne.
I tak to działa Morderstwo (Dania) zajmuje się gwałtem i morderstwem kobiety, Most (Szwecja/Dania) Widzicie zwłoki osoby znalezionej na moście, kiedy tam była Uwięziony Spokój małego islandzkiego miasteczka zostaje zakłócony po znalezieniu niezidentyfikowanej części ciała. Filmy te utorowały drogę do przyciągnięcia widzów swoją jakością. Podobnie jest z filmem Furiosa (2021) polskiego reżysera Cipriana T. Olinki znalazł się na liście 10 najpopularniejszych filmów w serwisie Netflix po premierze na platformie 6 kwietnia 2022 r.
U partnera kapitałowego sprzedającego
Kup na Fnac.com
Wreszcie polskie thrillery takie jak HejterOdzwierciedla niedawną falę wysokiej jakości produkcji z Europy Wschodniej. Nowa droga popycha amerykańskiego giganta do rozszerzenia zakresu dystrybucji ze względu na pozytywny odbiór nordyckich działek przez społeczeństwo. Złe kolory: czerwony Jest to zatem nic innego jak kolejny dowód na wzrost potęgi tego filmowego świata na scenie międzynarodowej.
„Dumny fanatyk sieci. Subtelnie czarujący twitter geek. Czytelnik. Internetowy pionier. Miłośnik muzyki.”
More Stories
W Cannes można zobaczyć film biograficzny o Władimirze Putinie, wyprodukowany w całości przez sztuczną inteligencję
Polski thriller Netflixa to wielka niespodzianka jesieni (wspina się na pierwszą dwójkę)
Gerard Depardieu zostaje oskarżony o napaść na tle seksualnym, a jego prawnik mówi: „Przypuszcza się…”