Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

12 pasażerów lotu Sydney-Auckland zabrano do szpitala z powodu „przerwy powietrznej”

12 pasażerów lotu Sydney-Auckland zabrano do szpitala z powodu „przerwy powietrznej”

W sumie około pięćdziesięciu pasażerów na pokładzie Boeinga 787 Dreamliner linii LATAM z Chile zostało udzielonych pomocy służbom ratunkowym, a dwunastu z nich musiało zostać przewiezionych do szpitala. Jedna osoba jest w ciężkim stanie.

Służby ratunkowe ogłosiły w poniedziałek 11 marca, że ​​dwunastu pasażerów lotu z Sydney zostało zabranych do szpitala po tym, jak ich samolot lecący do Chile przez Auckland w Nowej Zelandii doznał „przebicia” w wyniku wypadku technicznego.

Do wypadku doszło na pokładzie chilijskiego samolotu LATAM Herold Nowej Zelandii. Linia LATAM z Chile poinformowała, że ​​podczas lotu LA800 „doznał incydentu technicznego, w wyniku którego doszło do silnego ruchu. Samolot wylądował na lotnisku w Auckland zgodnie z planem”.

„Ludzie naprawdę się bali”.

Pasażerowie zgłosili lokalnym mediom, że samolot, według firmy Boeing 787 Dreamliner, szybko stracił wysokość nad Morzem Tasmana, co spowodowało, że wszyscy, którzy nie zapięli pasów bezpieczeństwa, zostali zepchnięci do sufitu.

„Ludzie latali, ponieważ nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa” – powiedział RNZ Radio jeden z pasażerów.

„Niektórzy ludzie zostali ciężko ranni” – powiedział mężczyzna drżącym głosem. „Ludzie też bardzo się bali”.

Osoba jest w poważnym stanie

Powiedział AFP, że samolot lecący wówczas do Santiago „wylądował zgodnie z planem na lotnisku w Auckland”, wyrażając „głęboki żal z powodu niedogodności i zawstydzenia spowodowane tą sytuacją”.

Służby ratunkowe poinformowały, że zostały zaalarmowane około 16:00 czasu lokalnego (4:00 czasu francuskiego), zanim z pięcioma karetkami udały się na lotnisko. Na lotnisko przybyło około dziesięciu karetek pogotowia i innych pojazdów medycznych, aby udzielić pomocy rannym.

Gerard Campbell z St John Ambulance Service w Nowej Zelandii powiedział AFP: „Nasze zespoły pogotowia ratunkowego oceniły stan około 50 pacjentów, z których jeden był w poważnym stanie, i udzieliły im pomocy”. Do zdarzenia doszło około dwa miesiące po wystąpieniu problemu z innym modelem amerykańskiego producenta samolotów Boeing.

READ  NA ŻYWO - Śmierć Elżbiety II: Obejrzyj pierwsze przemówienie króla Karola III na żywo o 19:00.

Na początku stycznia drzwi samolotu Boeing 737 MAX 9 linii Alaska Airlines pękły zaledwie kilka minut po starcie, powodując drobne obrażenia. Samoloty 737 Max były wcześniej uziemione na około dwa lata po katastrofie dwóch samolotów, pierwszego pod koniec 2018 r. należącego do indonezyjskiego przedsiębiorstwa Lion Air, a drugiego na początku 2019 r. należącego do przedsiębiorstwa Ethiopian Airlines, w wyniku czego zginęli ponad 350 osób. W obu przypadkach przyczyną awarii był problem z nowym oprogramowaniem.

Najczesciej czytane