Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wołodymyr Zełenski podkreślił, że Kijów robi „wszystko, co możliwe”, aby ratować swoje siły w Awdijiwce

Wołodymyr Zełenski podkreślił, że Kijów robi „wszystko, co możliwe”, aby ratować swoje siły w Awdijiwce

Zdaniem Kilońskiego Instytutu, Unia Europejska będzie musiała podwoić swoje wsparcie dla Kijowa, jeśli Kongres USA będzie nalegał na zablokowanie pomocy zaplanowanej przez Biały Dom.

Instytut Gospodarki Światowej w Kilonii ostrzegł w piątek, że Unia Europejska będzie musiała podwoić pomoc wojskową dla Ukrainy, aby zrekompensować porażkę Stanów Zjednoczonych, która od miesięcy pozostaje zamrożona w Kongresie. Niemiecki Instytut Badawczy.

„Jest wysoce niepewne, czy Stany Zjednoczone wyślą dodatkową pomoc wojskową w 2024 r.”.Instytut, który sporządza listę pomocy wojskowej, finansowej i humanitarnej obiecanej i dostarczonej Ukrainie od czasu rosyjskiej inwazji, szacuje się na 24 lutego 2022 r. Według jego danych, według stanu na 15 stycznia Stany Zjednoczone wysłały pomoc wojskową o wartości 42,2 mld euro . Pomoc dla Ukrainy od lutego 2022 r. do grudnia 2023 r., czyli ok. 2 mld miesięcznie.

UE a, kwota elle, obiecała wojsku 49,7 miliardów euro na rozpoczęcie wojny, ale także 35,2 miliarda euro na jeden dzień do przeznaczenia na jego broń i sprzęt.

„Europa będzie musiała co najmniej podwoić swoją obecną pomoc wojskową w przypadku braku dodatkowej pomocy ze strony Stanów Zjednoczonych”.ostrzega Christoph Trebisch, który stoi na czele zespołu Instytutu Kilońskiego odpowiedzialnego za monitorowanie pomocy dla Ukrainy.

„To wyzwanie, ale ostatecznie jest to kwestia woli politycznejdodaje pan Trebisch. Kraje UE należą do najbogatszych krajów świata i jak dotąd nie wydały nawet 1% swojego PKB w 2021 r. na wsparcie Ukrainy. »

W sumie od lutego 2022 r. Ukrainie przeznaczono 265,1 mld euro, w tym 141,3 mld euro na pomoc finansową, 107,5 mld euro na pomoc wojskową i 16,3 mld euro na pomoc humanitarną.

Głównymi darczyńcami są Unia Europejska i jej członkowie (144,1 mld dolarów), Stany Zjednoczone (67,7 mld dolarów) i Wielka Brytania (15,7 mld dolarów). Ale i tu znów staje się duża rozbieżność między obietnicami a kwotami faktycznie przyznanymi, zwłaszcza Unii Europejskiej, która dotychczas przekazała na pomoc jedynie 77,2 mld euro. Rozbieżność tę tłumaczy się faktem, że środki uwalniane przez UE są z reguły uwalniane na kilka lat.

READ  Armia izraelska ogłosiła, że ​​udało jej się zneutralizować dwa drony, które wystartowały ze Strefy Gazy