Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dzisiejszy wykres – EURUSD (22.11.2023)

Dzisiejszy wykres – EURUSD (22.11.2023)

Wygląda na to, że EUR/USD wchodzi w fazę korekcyjną wynikającą z publikacji wczorajszego protokołu z posiedzenia Rezerwy Federalnej. Mimo to inwestorzy w dalszym ciągu podtrzymują bazowy scenariusz zakładający obniżki stóp procentowych rozpoczynające się w maju i brak dalszych podwyżek stóp procentowych do tego czasu. Dlatego przy założeniu bezpiecznego scenariusza bez recesji dolar amerykański może w dalszym ciągu znajdować się pod presją. Jednak ostatnie wypowiedzi członków FOMC wyraźnie mają na celu pogorszenie pozytywnych nastrojów inwestorów. Bankierzy podkreślają, że koniec walki z inflacją nie jest jeszcze bliski i że sam Fed nie jest pewien, czy zrobił wystarczająco dużo, aby zwalczyć inflację. Inflacja bazowa, po wyłączeniu cen domów, pozostaje bardzo wysoka, co stanowi problem dla biznesu. Po publikacji protokołów z wczorajszego posiedzenia Fed oczekiwania co do stóp procentowych Fed nie uległy większym zmianom.

Patrząc na wykres EURUSD z perspektywy analizy technicznej, widzimy, że cena ponownie znajduje się w innym kluczowym obszarze. Para EUR/USD zareagowała spadkami po napotkaniu oporu na poziomie zniesienia Fibonacciego na poziomie 61,8%, który pokrywa się z dolną granicą niedawnego kanału wzrostowego. Dziś można zaobserwować, że para EUR/USD była całkowicie płaska. W przypadku zwiększonej presji spadkowej cena może ponownie przetestować obszar w okolicach poziomów 1,0828, gdzie znajduje się średnia z 200 sesji, która w ostatnim czasie stanowiła efektywny poziom wsparcia. Jeżeli obecny trend się utrzyma i obecny poziom oporu zostanie przełamany wyżej, możemy spodziewać się próby przetestowania 1,1070 – poziomów, na których zahamowane zostały wzrosty w związku z kryzysem euro.

Źródło: XStation 5

„Niniejszy materiał stanowi komunikację marketingową w rozumieniu art. 24 ust. 3 Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE z dnia 15 maja 2014 r. w sprawie rynków instrumentów finansowych oraz zmieniającej dyrektywę 2002/92/WE i dyrektywę 2011/61/UE (MiFID II). Komunikaty marketingowe nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub proponującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady oraz dyrektywy 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE Komisji oraz rozporządzenie delegowane Komisji (UE) 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniające Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w sprawie standardów i technik regulacyjnych odnoszących się do rozwiązań technicznych służących obiektywnemu przedstawianiu rekomendacji inwestycyjnych lub innych zalecanych informacji lub informacji inwestycyjnych propozycji strategii oraz ujawniania prywatnych interesów lub przesłanek konfliktu interesów lub udzielania innych porad, w tym w zakresie doradztwa inwestycyjnego, w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. (tj. Journal des Lois 2019, sekcja 875 ze zm.). Wszelkie informacje, analizy i szkolenia mają charakter wyłącznie informacyjny i nie należy ich interpretować jako porady, rekomendacji, zachęty do inwestowania lub zaproszenia do zakupu lub sprzedaży produktów finansowych. XTB nie może zostać pociągnięte do odpowiedzialności za wykorzystanie i wynikające z tego konsekwencje, ponieważ ostateczny inwestor pozostaje jedynym decydentem w zakresie transakcji dokonywanych na jego rachunku handlowym XTB. Jakiekolwiek wykorzystanie tych informacji i w związku z tym wszelkie decyzje podjęte w związku z potencjalnym zakupem lub sprzedażą kontraktów CFD leżą wyłącznie w gestii inwestora końcowego. Powielanie lub rozpowszechnianie całości lub części tych informacji do celów komercyjnych lub prywatnych jest surowo zabronione. Wyniki uzyskane w przeszłości niekoniecznie wskazują na wyniki w przyszłości, a każdy, kto działa w oparciu o takie informacje, robi to na własne ryzyko. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i niosą ze sobą wysokie ryzyko szybkiej utraty kapitału z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i że jesteś w stanie ponieść potencjalne ryzyko utraty pieniędzy. W przypadku rachunku ograniczonego ryzyka ryzyko straty ogranicza się do zainwestowanego kapitału.

READ  Według badania Komisji, oprogramowanie typu open source zwiększa konkurencyjność i innowacyjność w Unii Europejskiej i może pomóc w osiągnięciu suwerenności cyfrowej