Noc z piątku na sobotę po raz kolejny była miejscem ataków dronów, tym razem marynarki wojennej. W sobotę 2 września Rosja ogłosiła, że zestrzeliła na Morzu Czarnym trzy ukraińskie pojazdy wojskowe, których celem był most krymski. „2 września około godziny 2 w nocy czasu moskiewskiego zniszczono trzecią ukraińską łódź półzanurzalną bez załogi (…)”Poinformowało o tym rosyjskie Ministerstwo Obrony za pośrednictwem Telegramu. Podążaj za naszym życiem.
Waszyngton zgadza się sprzedać Bułgarii pojazdy opancerzone. Ta nowa, ważna umowa (1,4 miliarda euro) dla państwa członkowskiego NATO z Europy Wschodniej dotyczy 183 pojazdów opancerzonych Stryker, z których połowa to pojazdy do transportu piechoty. Zofia będzie mogławzmocnienie jego wewnętrznej obronyWaszyngton potwierdza. Bułgaria miesiąc temu po raz pierwszy zgodziła się wysłać na Ukrainę około 100 transporterów opancerzonych.
Ukraina przyznaje się do pierwszego tego rodzaju ataku dronów z terytorium Rosji. To operacja przeciwko rosyjskiemu lotnisku. Kijów próbuje sprowadzić działania wojenne do Rosji w ramach pełnoprawnej kontrofensywy mającej na celu wyzwolenie okupowanych regionów. Ataki dronów przypisywane Ukrainie są niemal codzienne od kilku miesięcy, podczas gdy siły rosyjskie kontynuują intensywne bombardowania ukraińskich miast.
Rosja twierdzi, że zajęła „kluczowe pozycje na wzgórzach” w pobliżu Kobiańska. „W kierunku Kobiańska poprawiono pozycję taktyczną jednostek „Zachodniej” grupy sił., Poinformowało o tym rosyjskie Ministerstwo Obrony w Telegramie. To miasto we wschodniej Ukrainie to odcinek frontu, na którym od kilku tygodni siły rosyjskie prowadzą ofensywę.

„Bacon ninja. Travel attorney. Writer. Incurable pop culture expert. Evil zombie maniac. Lifelong coffee expert. Alcohol specialist.”

More Stories
Waloryzacja emerytur 2026: niższa podwyżka, ale wyższe świadczenia dla seniorów
Pilna narada w MON w sprawie Bliskiego Wschodu. Rząd analizuje bezpieczeństwo Polaków
Ceny paliw a sytuacja w Zatoce Perskiej. Rząd: nie ma powodów do paniki