Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Szalony” plan naukowca, by zbudować bazę kosmiczną na asteroidzie

„Szalony” plan naukowca, by zbudować bazę kosmiczną na asteroidzie

Tego typu projekty nie są już nowością. Amerykańskie, chińskie i europejskie agencje kosmiczne już aspirują do lotu w kosmos z wykorzystaniem dostępnych tam zasobów. Co więcej, wielu naukowców kocha astrofizyków Thomasa Mindela Zawsze podzielaliśmy tę ambitną wizję. Jednak jego realizacja pozostaje złożona. Główne przeszkody do pokonania to brak grawitacji, problem promieniowania i koszty lotów kosmicznych. Czy nowe badanie przeprowadzone przez dr Jensena może zmienić sposób gry? Ten świat myśli, że może Zamień asteroidę w stację kosmiczną z jedną sondą. Może to zmniejszyć koszt takiego programu. W swoim raporcie podzielił swój plan budowy pozaziemskiego siedliska na trzy główne fazy. Zapraszamy do zapoznania się z głównymi kierunkami tego badania w tym artykule.

Najpierw wybierz odpowiednią asteroidę

Dr Jensen określił kilka kryteriów wyboru najbardziej odpowiedniej asteroidy do przekształcenia w stację kosmiczną. W szczególności wziął pod uwagę skład tego ciała niebieskiego, jego odległość od Ziemi, jego całkowitą wielkość oraz deltę V. Po rygorystycznym procesie selekcji ten naukowiec postawił na Atera, asteroida typu S. Ma średnicę 4,8 km. Ten ma swój własny księżyc. Atera nie jest asteroidą najbliższą naszej planecie, ale ma stabilną orbitę w „Strefie Złotowłosej” naszego Układu Słonecznego. Ta właściwość jest niezbędna, ponieważ pozwala na stabilną temperaturę wewnętrzną habitatu kosmicznego.

Wybierz właściwą asteroidę. Ilustracja nie jest umowna. Źródło obrazu: Neozone (wygenerowane przez AI)

Specyficzny typ obracającego się kosmicznego habitatu

W drugiej części swojego raportu Jensen omawia wybór idealnego typu siedliska. W rzeczywistości studiował cztery możliwe projekty, a mianowicie hantle, piłkę, cylinder i pierścień. Według niego grawitacja generowana przez siła grawitacji, jest jednym z głównych kryteriów, które należy wziąć pod uwagę. Ten naukowiec identyfikuje w swoim dokumencie różne szkodliwe skutki zerowej grawitacji w długich okresach. Aby temu zaradzić, konieczne byłoby stworzenie „sztucznej atrakcji”. W tym celu habitat kosmiczny musi obracać się z określoną prędkością. Asteroida Atera już się obraca, ale niewystarczająco Dokładnie odtwarzaj grawitację na Ziemi.

READ  Losy ExoMars rozstrzygną się za kilka dni

Jensen wziął również pod uwagę inne czynniki, aby wybrać idealny projekt siedliska. W szczególności zakwestionował potencjalne siły wytwarzane przez materiały budowlane stacji. Badał ilość materiału potrzebnego do wykonania zewnętrznej powłoki, która powinna chronić siedlisko przed mikrometeorytami i promieniowaniem. Ocenił również przestrzeń życiową wewnątrz. Ten świat proponujeAranżacja kilku kondygnacji konstrukcji wewnętrznej W celu poprawy przestrzeni życiowej. Po dogłębnym przestudiowaniu różnych możliwości, w końcu zwrócił się do torusa. Następnie wykonał obliczenia w celu określenia idealnej masy całkowitej zakładu i odpowiedniego rozkładu powierzchni podłogi. Dodatkowo planuje wesprzeć ścianę wewnętrzną systemem masywnych kolumn.

Obracający się kosmiczny habitat.
Obracający się kosmiczny habitat. Ilustracja nie jest umowna. Źródło obrazu: Neozone (wygenerowane przez AI)

strategię, która ma zostać wdrożona

Ten naukowiec proponuje wysłanie jednej sondy na asteroidę. Kapsuła ta będzie zawierała cztery roboty pająki i samoreplikującą się stację bazową, a także najnowocześniejszą elektronikę potrzebną do wyprodukowania dodatkowych 3000 robotów pająków. Całość powinna ważyć około 8,6 tony. Oprócz komponentów technicznych sprowadzonych z lądu, możliwe będzie również wykorzystanie lokalnych materiałów. Teoretycznie jeden lot kosmiczny powinien wystarczyć Przekształcenie Atery w obracający się kosmiczny habitat. Według Jensena program ten będzie kosztował 4,1 miliarda dolarów i będzie realizowany przez dwanaście lat. więcej informacji : wszechświat dzisiaj

co sądzicie o tym pomyśle? Zachęcamy do wyrażania opinii, opinii lub zgłaszania błędów w tekście (Kliknij dymek po prawej stronie, aby opublikować komentarz).

Proszę zostawić komentarz na ten tematX