Trzy projekty wychwytywania, wykorzystania i składowania dwutlenku węgla (CCUS) w Belgii, Francji i Chorwacji zostały wybrane do dofinansowania z unijnego funduszu innowacyjnego.
Gigant materiałów budowlanych zobowiązał się zainwestować 2 miliardy franków w projekty wykorzystujące tę „czystą” (czystą technologię) technologię do 2030 roku.
Trzy granty, których wysokość nie została określona, są uzupełnieniem dwóch grantów przyznanych już przez Fundusz w Niemczech iw Polsce. Pięć projektów usuwania dwutlenku węgla jest integralną częścią mapy drogowej „zero netto” firmy z siedzibą w Zug, która obejmuje ponad 50 projektów wychwytywania i składowania dwutlenku węgla na całym świecie, powiedział ten ostatni w piątek.
Miljan Gutovic, odpowiedzialny za Holcim w Europie, z zadowoleniem przyjął: „Wsparcie, które otrzymujemy z Funduszu Innowacji UE (…) jest świadectwem siły naszych zespołów inżynierskich, dojrzałości naszych technologii i naszych zaawansowanych partnerstw w całym łańcuchu wartości ”. obszar, cytowany w komunikacie prasowym. I podkreślenie „solidnego rurociągu projektów” dla rozwoju technologii wychwytywania dwutlenku węgla na Starym Kontynencie.
W tym roku fundusz europejski przyznał ponad 3,6 miliarda euro na 41 projektów czystej technologii spośród 239 zgłoszonych, w tym pięć mających na celu dekarbonizację cementu, co jest jednym z celów, które Holcim wyznaczył sobie w swojej „sieci zero”. którego kamienie milowe w latach 2030 i 2050 zostały potwierdzone przez Science-Based Target Initiative (SBTi).
/ ATS
„Miłośnik muzyki. Miłośnik mediów społecznościowych. Specjalista sieciowy. Analityk. Organizator. Pionier w podróżach.”
More Stories
Ta polska firma produkuje w 100% biodegradowalne talerze i sztućce z wykorzystaniem pszenicy
Toupret kupuje konkurenta w Polsce
Drobiarski gigant LDC jest w trakcie przejęcia fabryki Konspolu w Polsce