W Polsce Dzień Ojca powstał w 1965 roku, zamiast zwykłego „Szczęśliwego Dnia Ojca”.
Od kiedy świętujemy Ojców w Polsce?
Po pierwsze, po ogromnym sukcesie Dnia Matki, w Ameryce narodził się Dzień Ojca. 19 czerwca 1910 roku, 3 lata po pierwszym Dniu Matki, w Spokane odbyły się pierwsze obchody Dnia Ojca. To Sonora Smart Todd, córka weterana wojny secesyjnej, zainspirowała ją po śmierci matki, chcąc złożyć hołd jej samotnemu ojcu oraz pięciu braciom i siostrom. Na oficjalne uznanie interwencji prezydenta Nixona, który ostatecznie ustanowił Dzień Ojca w 1972 roku, musielibyśmy poczekać kilka lat. W Polsce Dzień Ojca powstał w 1965 roku, 7 lat przed Stanami Zjednoczonymi.
1. Idziesz Bovi Tata? – Natalia Kukulska (1985)
Przetłumaczony Co powiedzieć tacie?melodia śpiewa nam o niepokojach dzieci, które zadają tyle pytań o świat. Na te wątpliwości i lęki ojcowie muszą odpowiedzieć i przezwyciężyć. Odnosząc się do tego powracającego tematu w edukacji dziecka, ta piosenka poruszy więcej niż jednego tatę!
2. Tato, juz lato– Fasolki (1989)
Ponieważ Dzień Ojca przypada na początku lata, ta piosenka jest tytułem Tato, jest lato To bardzo pasuje na 23 czerwca. Ten hit z lat 90., który nie jest wyrazem miłości ojca do dziecka, ale zabawnym przedstawieniem przygód dzieci z ojcami, sprawia, że chcemy tworzyć wspólne wspomnienia — i nowe.
3. Zielony (nie boję się, gdy ciemno jest) – Arka Noego (2000)
Ta piosenka jest po francusku Tato (nie boję się ciemności) Dziecko wyraża szczególną wdzięczność swojemu ojcu. Dzięki prostym i słodkim tekstom Arka Nogo uczyniła z tej melodii podstawę, którą z pewnością zna każdy dorosły w Polsce. Wystarczająco dużo, by w ten świąteczny dzień przywołać piękne wspomnienia!
4. Jesteśmy Ne Rice – Arca Nogo (2003)
Weź mnie w swoje ramiona, śpiewajcie dzieci Arca Nogo. Ta piosenka przypomina nam, że nie ma nic ważniejszego niż miłość i bliskość kochającego rodzica. Oznacza to, że ojciec zajmuje wyjątkowe miejsce w życiu swoich dzieci. Słodka pamiątka…
5. Pioczenka Tila Tati – Anna Buskowska (2009)
Wzrost to zmiana. Przejście od dzieciństwa do okresu dojrzewania często wpływa na relacje rodzic-dziecko. W tym Piosenka dla taty Teksty, w wykonaniu nastolatki Anny Buskowskiej, opowiadają w szczególności o przemianie, która przychodzi wraz z dorastaniem – szukaniu ojcowskiego wsparcia.
” Drogi tato, moim marzeniem jest być twoim przyjacielem, być przyjacielem. »
6. Podaj mi rękę, tato – Diana Ciesierska (2012)
Piosenka napisana przez Elżbietę Buczkowską zmPodaj mi rękę tato Rytmiczna i wesoła melodia automatycznie wprawia w dobry nastrój. Łatwe do nauki, Podaj mi rękę, tato Ten świąteczny dzień niewątpliwie wprawi w dobry nastrój!
7. Tata Mój – Paweł i Andek Królikowscy (2013)
Śpiewana przez ojca i syna melodia ta stała się popularna dopiero po śmierci ojca, aktora Pawła Królikowskiego. Świadomość, że ojciec i syn są teraz w separacji, jest bolesna. W ten Dzień Ojca ta piosenka przemówi jeszcze bardziej do tych, którzy odczuwają ból z powodu braku rodzica.
8. Pioczenka Tila Tati– Sylvec Sweda (2015)
Piosenkarz i poeta Silvek Swetha jest jego Piosenka dla taty Mówi nam w prostych słowach, co dzieci często czują do swoich ojców. Nie zaprzeczając różnicy między ojcem a matką, Sylvek Shweda śpiewa o tym, ile uczucia ma matka.
9. Pioczenka Tila Tati – Śpiewające brzące (2018)
„Ojcze, drogi wspaniały rycerzu, daj matce kwiat. I zawsze dawaj buziaka. »
Jak z powieści, ta Piosenka dla tatyKołysanki z prostymi słowami są dla dzieci i można się ich nauczyć z pomocą bliskiej osoby, aby zaskoczyć tatę.
10. Bonus: Tata — Ralph Kaminsky (2019)
W tej intymnej piosence zatytułowanej Dad, Ralph Kaminsky, wokalista, multiinstrumentalista i kompozytor, bez żadnych filtrów opisuje trudności syna, który nigdy nie zdawał sobie sprawy z separacji ojca jako dziecka. W tej bolesnej notatce artysta zwraca się do ojca, zarzucając mu nieobecność, ale wpływ tego braku na jego dzieciństwo. Nie chcąc już dłużej ukrywać tego, kim jest, ani na próżno usiłując wychwalać swojego ojca, Ralph Kaminsky ujawnia się w tym teledysku i oferuje widzom piosenkę, którą wielu rozpozna – okrzyk ojcowskiej miłości, lament z powodu jego nieobecności.
„Tato, tato, dzwoniłem do ciebie. Zawsze chciałem być po twojej stronie. Nie raz, nie dwa. Ja jestem ja jestem. To nie ja. »
„Guru mediów społecznościowych. Bardzo upada. Wolny fanatyk kawy. Entuzjasta telewizji. Gracz. Miłośnik internetu. Nieskrępowany wichrzyciel.”
More Stories
Euro 2024: Holandia od tyłu pokonała Polskę w finale grupy C przeciwko Francji
W Polsce protest przeciwko wykorzystaniu sztucznej inteligencji w radiu
Polska zabiega o czasowe zawieszenie praw azylowych z UE